У Чикаго згадали трагічні події лютого 2014-го

0
113

Україна відзначила День пам’яті Героїв Небесної сотні, встановлений згідно з указом Президента від 11 лютого 2015 року. Десять років минає від масових розстрілів на Майдані. Тоді, 2014-го, здавалося, ми були сильні духом, вірили, що почнемо будувати гідне життя в оновленій країні. На жаль, мусимо констатувати, то був лише початок боротьби. Зараз маємо повзучий реванш. Особливо боляче, коли бачиш намагання дегероїзувати Небесну сотню, звинуватити справжніх патріотів у всіх бідах і гріхах. Злочинці спокійно живуть собі «за поребриком», а може, й десь в Україні. Справедливих вироків ми чекаємо дуже довго.

20 лютого Генеральний консул України в Чикаго (США) та колектив генконсульства вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні біля пам’ятника «Небесній Сотні та Новітнім Героям України» у місті Блумінгдейл, штат Іллінойс. Про це ГКУ повідомило на своїй фейсбук-сторінці.

Учасники заходу взяли участь в церемонії покладання квітів та встановили меморіальний вінок до пам’ятника, який для українців Чикаго та околиць став місцем для вшанування пам’яті українських героїв, захисників і захисниць України.

Пам’ятник розташований поруч з православною катедрою Святого Андрія Первозванного ПЦУ.

Нагадаємо, 20 лютого на алеї Героїв Небесної Сотні у Києві відбувся церемоніал вшанування пам’яті загиблих десять років тому учасників Революції гідності.

Саме 18-21 лютого 2014 року у Києві були найжорстокіші протистояння між силовиками та учасниками Революції гідності. 20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Євромайдану.

17 лютого 2021 року Верховна Рада визнала Революцію гідності одним із ключових моментів українського державотворення та виразником національної ідеї свободи.

105 Героям Небесної сотні посмертно надано звання Герой України, а троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський та громадяни Грузії Зураб Хурція і Давид Кіпіані посмертно нагороджені орденом Героїв Небесної Сотні.

Ізидор СТАРИЦЬКИЙ,

«Українське Слово»

Фото: Consulate General of Ukraine in Chicago / Фейсбук