З невідомого: Улас Самчук і Чикаго

0
256

20 лютого минло119 років з дня народження Уласа Самчука – видатного українського письменника, публіциста, журналіста, засновника та редактора рівненської газети «Волинь», уродженця села Дермань Рівненського району. Улас Самчук був одним з тих, хто доносив світу правду про українців на тернистому шляху становлення власної держави.

Аби вшанувати пам’ять «українського Гомера», біля пам’ятника Уласа Самчука на Театральній площі у Рівному зібралися представники обласної та міської влади, громадськість, культурні діячі. До покладань долучився і начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль. Пам’ятник, до якого принесли квіти, встановили рівно 19 років тому.

З нагоди пам’ятної дати в області відбулася низка культурних і музейних подій. Зокрема, у Літературному музеї Уласа Самчука пройшла «Свіча пам’яті», де звучала офіційна доповідь «З невідомого: Улас Самчук і Чикаго» й працюватиме нова експозиція «Сергій Іллюк – державник, приятель та спільник Уласа Самчука». У Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці письменник та філософ Петро Кралюк презентував книгу «Улас Самчук».

Також цього дня відбулися церемонії нагородження переможців Рівненської міської премії Уласа Самчука та конкурсу молодіжної публіцистики «Юні літописці українського простору».

Тетяна ПАНАСЮК

Фото прес-служби РОВА