Денис Шмигаль вдячний за потужну підтримку, яку Іллінойс надає Україні

0
91

Під час візиту Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля до Сполучених штатів Америки у приміщенні Українського культурного осередку за адресою: 2247 W.Chicago Ave, 60622 16 квітня відбулася його зустріч з представниками української громади Чикаго та околиць.

Захід організували Посольство  України  в США (посол Оксана Маркарова), Генеральне консульство України в Чикаго (генконсул Сергій Коледов) та Український конгресовий комітетом Америки, відділ Іллінойс (УККА).  Модератором зустрічі була Марія Дмитрів, очільниця УККА, відділ Іллінойс.

Як відомо, Верховна Рада 11 квітня ухвалила закон про мобілізацію. Законодавчу ініціативу підтримали 283 народні депутати. 16 квітня Президент Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію. Модератор зустрічі Марія Дмитрів поцікавилася думкою гостя з цього приводу.

Український Прем’єр-міністр позитивно оцінює ухвалений закон про мобілізацію.

На його погляд, законопроєкт, який був прийнятий в умовах, в яких зараз перебуває Україна, це найкращий варіант, на який ми могли сподіватися.

Потрібно розуміти, що зараз на лінії фронту тривають надзвичайно важкі бої і військові, які там перебувають, мають мати змогу, зокрема, отримувати відпустку, а для цього треба збільшити кількість українців у лавах ЗСУ.

На думку Дениса Шмигаля, тепер процедура виглядає максимально демократично, без примусу. Всі військовозобов’язані мають пройти процедуру, зокрема перевірку своїх даних у реєстрі, і після цього ті, хто не виконуватимуть норми закону, будуть підпадати під дії знову ж таки демократичних принципів у нашій державі. Це ТЦК звертаються до органів НПУ і виключно органи Нацполіції, відкриваючи кримінальне чи адміністративне провадження, займаються особами, які не виконують дії ухваленого закону.

Відповідаючи на питання про міграцію під час війни, Денис Шмагаль запенив, що Уряд працює зокрема за такими напрямами: вдосконалення політики та законодавства у сфері економічної адаптації та відновлення мікро-­ і малого бізнесів, переміщених або порушених війною. Особливий акцент — на підприємства, якими керують переселенці та ветерани; взаємодія у питаннях створення сприятливих умов та поширення актуальної інформації для повернення українців, що нині перебувають за кордоном, інтеграція їх та ВПО на ринок праці; координація з українською діаспорою щодо підтримки інвестицій і торгівлі; ефективне управління трудовою міграцією для задоволення попиту на ринку праці й захисту працівників-­мігрантів під час працевлаштування; підтримка економічної реінтеграції ветеранів (зокрема освіта, професійне навчання, підбір навичок тощо), механізми підтримки ветеранського бізнесу (працевлаштування, підтримка грантами, допомога в різних формах), взаємодія із приватним і державним секторами щодо реінтеграції ветеранів, психосоціальна підтримка ветеранів (тренінги, розвиток потенціалу, підвищення обізнаності тощо).

Зачепив Денис Шмагаль й демографічну проблему України, подолати яку можна тільки збільшенням народжуваності хоча б до трьох дітей у кожній родині, що в умовах війни нереально.

Як зазначив Прем’єр, за два роки повномасштабної війни Україна з допомогою партнерів визволила понад 50% окупованої російською армією території, виграла битву за Чорне море та забезпечила роботу зернового коридору, домоглася зростання ВВП на 5%, захистила енергетику, зберегла роботу державних і соціальних інституцій, стабільність фінансового сектору, досягла політичного рішення про початок переговорів щодо вступу в Євросоюз, створює нову архітектуру безпекових гарантій на основі Вільнюської декларації G7, у межах якої вже підписано двосторонні угоди з Великою Британією, Німеччиною, Францією й триває підготовка інших. Денис Шмигаль зазначив, що українська формула миру залишається єдиним комплексним планом відновлення територіальної цілісності України та гарантування безпеки для міжнародної спільноти.

За його словами, цього року потрібно зробити якнайбільше для завершення цієї війни згідно з фундаментальними основами міжнародного права та нормами Статуту ООН. Тож на цей рік є конкретні завдання.

Свої враження від зустрічі Денис Шмигаль на сторінці Фейсбук описав так: «Українці в Сполучених Штатах вважаються однією з найбільш потужних та патріотичних громад у світі. Вони продовжують робити величезний внесок для досягнення перемоги над ворогом.

Щиро дякую всім за неймовірно активну адвокаційну роботу з Конгресом та Адміністрацією США, за багаточисленні акції на підтримку України, за донати та титанічну волонтерську допомогу, за сприяння у лікуванні наших військових.

Дякую за те, що зберігаєте Україну в серці. Продовжуємо працювати для перемоги над ворогом».

***

Перед зустріччю з українською громадськістю Чикаго Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль мав перемовини зі Спеціальною представницею США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер.

Залучення американських інвестицій потрібне українській економіці для відбудови та зростання. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України.

«Україна створює максимально сприятливий інвестиційний клімат, щоб заохотити потенційних інвесторів. Основною передумовою для цього є надання Україні додаткових систем ППО. Це допоможе захистити всю нашу цивільну інфраструктуру від російського тероризму», — відзначив Денис Шмигаль.

За словами Прем’єр-міністра, особливу увагу Уряд приділяє розвитку співпраці з американськими виробниками зброї та боєприпасів. Також Україна зацікавлена в розвитку логістичних маршрутів та енергетичного сектору.

Денис Шмигаль і Пенні Пріцкер спільно провели зустріч із представниками деяких найбільших американських компаній, які хочуть інвестувати в Україну або вже ведуть в Україні бізнес-діяльність.

«Ми хочемо, аби США були одним з наших ключових партнерів не тільки в оборонній сфері, але також і в економічній. Маємо багато перспективних проектів», — зауважив очільник українського Уряду.

Він додав, що експортно-імпортний банк США надає 3 млрд доларів для фінансування контрактів та проектів в Україні.

Денис Шмигаль розповів підприємцям про найбільш перспективні сфери нашої економіки: енергетика, аграрна галузь, оборонна промисловість, видобуток та переробка критичної сировини, а також ІТ.

«Україна змінюється вже зараз. Ми впроваджуємо європейські реформи. Приділяємо ключову увагу питанню верховенства права та антикорупції. Пропонуємо інвесторам податкові та регуляторні пільги, а також розширюємо проекти страхування воєнних ризиків», — зазначив Прем’єр-міністр.

Денис Шмигаль запропонував нашим партнерам із США створити Наглядову раду для Урядового офісу із залучення та підтримки інвестицій Ukraine Invest. Туди увійдуть керівники американських компаній. Це, за його словами, дозволить покращити співпрацю, залучити нові американські інвестиції на наш ринок та сприятиме операційній роботі американських компаній в Україні на щоденній основі.

***

Україна очікує, що приватний сектор штату Іллінойс активно долучиться до відновлення нашої держави. Про це зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час спілкування зі ЗМІ за підсумками зустрічі з губернатором штату Іллінойс Джеєм Пріцкером та Спеціальною представницею США з питань економічного відновлення Пенні Пріцкер.

«Символічно і важливо, що візит до Сполучених Штатів починається в Іллінойсі — у штаті, який проявив надзвичайну підтримку України в нашій боротьбі за свободу. Україна назавжди запам’ятає щедрість людей Іллінойсу. Вони були серед перших, хто надав критичне медичне обладнання і підтримав ініціативу “Швидкі допомоги для України”. Завдяки вашим волонтерам було доставлено 75 швидких в Україну, які кожен день рятували українські життя», — сказав очільник українського Уряду.

Як відзначив Денис Шмигаль, ініціативу у відновленні  України можуть проявити не лише держави чи міжнародні інституції, але й міста та громади.

«Сподіваюсь, що Чикаго та інші громади Іллінойсу виявлять бажання взяти на себе патронат над постраждалими від війни українськими містами. Це буде ще один важливий прояв солідарності, яка так потрібна Україні», — наголосив Глава Уряду України.

Денис Шмигаль наголосив, що Україна завжди цінуватиме солідарність Сполучених Штатів, яку вони проявили з перших годин повномасштабного вторгнення. Зокрема він відзначив принципове рішення сотень американських компаній, які впровадили власні санкційні заходи проти Росії та вийшли з російського ринку.

«Ми закликаємо компанії, які ще ведуть бізнес в РФ та мають штаб-квартиру в Іллінойсі, зробити так само. Приєднатися до тих етичних і соціально відповідальних компаній, які не допомагають Росії заробляти гроші на війну з Україною», — сказав Прем’єр-міністр.

Денис Шмигаль подякував Джею Пріцкеру за підтримку ініціатив для допомоги Україні та Пенні Пріцкер за залученість в українські справи.

***

Прем’єр-міністр України мав нагоду поспілкуватися зі студентами Чиказького університету.

Говорили про основні фактори, які дозволили українській економіці вистояти. Про важливість підтримки з боку Сполучених Штатів та вигоду для обох сторін. Про важливість побудови нової глобальної системи безпеки й притягнення агресора до відповідальності.

Також Прем’єр-міністр України розповів про чинники, які сприяють зміцненню та розвитку України, зокрема цифровізацію та власне виробництво дронів.

Окремо поспілкувалися про відбудову й важливість залучення ресурсу на відновлення нашої країни.

Денис Шмигаль вдячний за потужну підтримку, яку мешканці Іллінойсу надають Україні.

Оксана МОМЧИЛОВА,

«Українське Слово»

Фото автора та з facebook Дениса Шмигаля