Усіх Героїв крізь покоління об’єднує щира любов до рідної землі, до України

0
44

23 травня в Україні відзначають День Героїв — борців за свободу країни, починаючи від лицарів часів Київської Русі і до учасників Революції Гідності, бійців АТО/ООС на Донбасі, нинішніх захисників України.

Ідея пам’ятної дати, яка б вшановувала борців-героїв, зародилася в національно-визвольному русі під час Другої світової війни. Її запровадили постановою другого Великого збору ОУН у квітні 1941 року. Згодом День Героїв відзначала українська діаспора. У незалежній Україні День Героїв 23 травня стали відзначати здебільшого після нападу Росії у 2014 році.

А День пам’яті (англ. Memorial Day) — національне свято США, відзначається щорічно в останній понеділок травня. Цей день присвячений пам’яті американських військовослужбовців, що загинули у всіх війнах і збройних конфліктах, в яких США брали участь.

Свято зародилося після Громадянської війни в США і спочатку було присвячене ветеранам-жителям півночі, що загинули в цій війні. Після Першої світової війни у цей день стали згадувати солдатів, загиблих також в інших військових конфліктах. З 1971 року День пам’яті офіційно став національним святом США. У цей день американці відвідують кладовища та військові меморіали; прапор США приспущено до полудня за місцевим часом. Багато американців вважають День пам’яті фактичним початком літа. Традиційно він супроводжується сімейними заходами, пікніками і спортивними подіями.

26 травня 2024 року в катедрі святого апостола Андрія Первозваного ПЦУ (Bloomingdale, Illinois) настоятель прот. Віктор Полярний в співслужінні прот. Ярослава Марикота і ієрея Володимира Ястрібта звершив Божественну Літургію,  після якої прот. Ярослав Марикот виголосив змістову проповідь.

А перед цим до катедри завітали генерал-майор ЗСУ Володимир Гаврилов  та група поранених бійців України. Делегація прибула з України, щоб взяти участь у «Забігу за свободу 2024» на Солдатському полі.

Секретар вікаріату ПЦУ митрофорний протоієрей Віктор Полярний та Українсько-американський пост ветеранів 32 привітали генерал-майора та 16 військовослужбовців. Отець Віктор провів екскурсію кафедральним собором разом з членами виконавчої ради д-р Марією Коркач-Грошко, Миколою Сідельником та членами правління Валентиною Сідельником, Ярославом Сидоренко та Марією Слобідською. Військовослужбовці були захоплені новим іконописом.

Відтак президент Фонду Голоду Українського геноциду США Микола Котчерха разом з присутніми поклали квіти до пам’ятника Голодомору.

Після цього делегація побувала біля до пам’ятника Небесним Героям, який встановили в пам’ять про першу сотню воїнів та активістів, що загинули під час протестів Євромайдану.

Військовослужбовці із задоволенням підписали український прапор, який вручили як подарунок собору.

Оксана МОМЧИЛОВА,
«Українське Слово»
Відео: Оксана МОМЧИЛОВА
Фото: Marie Slobidsky