«ОКТОБЕРФЕСТ-2012»: СИНТЕЗ НІМЕЦЬКОГО ПИВНОГО ДІЙСТВА З УКРАЇНСЬКОЮ ГОСТИННІСТЮ

0
782

З 13 по 14 жовтня протягом двох днів у Блумінгдейлі відбувався традиційний пивний фестиваль «Октоберфест-2012». Організатор свята – парафія святого Андрія Первозванного Української Православної Церкви Київського Патріархату (голова управи – Іван Яресько, настоятель парафії  – митрофорний протоієрей Віктор Полярний та отець Михайло Лещишин).
Як відомо, традиція проведення «Октоберфесту» зародилася в Мюнхені. «Октоберфест» – найбільший у світі фестиваль пива. Він щороку проходить у столиці Баварії – Мюнхені, починається у треті вихідні вересня і триває 16 днів. Усе почалося з одруження баварського спадкоємця престолу, кронпринца Людвіга I і принцеси Терези Саксонської 12 жовтня 1810 року, і з тих пір свято відзначають щорічно. За традицією, в день відкриття, рівно о 12 годині, мер міста відкорковує бочку з пивом. Ця символічна дія дає старт «пивному марафону». Потім центральними вулицями міста починає рух святкова процесія, на чолі якої – молоденька дівчина з великим дзвоником у руці верхи на прикрашеному коні. Інша традиція «Октоберфесту» – відкриття гігантських пивних наметів. Щороку їх рівно 14. 
Та повернемося до «Октоберфесту» в Блумінгдейлі. Атмосфера німецького пивного фестивалю в поєднанні з українськими піснею, танцем, забавами сприяли доброму відпочинку гостей свята, яких з’їхалось сюди сила-силенна.  Милувало око гарно вдягнені учасники пивного дійства. Багато гостей прибули в українському національному вбранні – вишиваних сорочках, сукнях, солом’яних брилях,  а дехто був в традиційних баварських костюмах (жінки вдягнені в пишні спідниці, блузи, жилети-корсети і фартушки, а чоловіки – в шкіряних штанях, сорочці, краватці, жилеті, сюртуку, капелюху, гетрах та черевиках).
На відвідувачів чекали ексклюзивні сорти німецького, українського пива, апетитні страви як німецької, так і української кухні: голубці, деруни, сосиски, вареники з всілякою начинкою, смажені ковбаски, тушкована капуста, печена картопля, свинячі реберця і багато іншої смакоти – всього й не перерахуєш.
Крім розпивання пива з кухлів і закусок у вигляді традиційних українських, німецьких, американських страв, гостей чекали численні розваги і конкурси, а також виступи відомих в Чикаго музикантів.:“Three Hole Punch” American Classic Rock, “Die Musikmeisters”, линула жива німецька музика. Гості фестивалю милувались виступом танцювального колективу «Водограй».
У неділю, після Богослужіння у катедрі святого Андрія Первозваннного, яке здійснив отець Михайло Лещишин, фестиваль продовжувався.  Під звуки української та німецької музики пивне дійство тривало до пізнього вечора.  Відрадно, що гості фестивалю не лише насолоджувались хмільним напоєм, але й мали чудову нагоду поспілкуватись, поспівати, потанцювати, спізнати німецькі звичаї, культуру. У той же час, перефразовуючи Тараса Шевченка, і чужого побачили, й свого не цурались.
Оксана КУШІЦЬКА-МОМЧИЛОВА,
«Українське Слово»,
Блумінгдейл