НІЧНІ КЛУБИ ЗАРОБЛЯЮТЬ ДОБРІ ГРОШІ НА ВЕЧІРКАХ ДО ХЕЛЛОВIНА

0
584

Чикаго  31 жовтня  відзначило Хелловін. Вулицями міста вітрів вешталися діти, перевдягнені у фей, чортів, звірят, гарбузиків, та вимагали у всіх зустрічних цукерок, у будинках запалювали традиційні гарбузові підсвічники у вигляді страшної або смішної пики.
Жоден нічний клуб не пропустив нагоди провести вечірку, на якій молодь, перевдягнена у відьом та вампірів, танцювала під запальні ритми. У кінотеатрах «під Хелловін» демонстрували нові фільми «про добрих чудовиськ» (зараз, до речі, у прокаті два новi мультфільми на інфернальну тематику — «Монстри на канікулах» та «Франкенвіні»).
До речі, на Хелловін у Чикаго можна було взяти участь у конкурсах на кращий костюм. Переможці отримали грошову винагороду: 500 доларів за перше місце, 300 та 100 доларів відповідно за друге й третє місця.
Хелловiн — це кельтське язичницьке свято, під час якого, згідно зі стародавніми віруваннями, межа між світом живих та мертвих стиралася. Для того щоб захистити себе від злих духів, люди вимазували собі обличчя, одягали маски, загалом перевдягалися у страшних персонажів. Цим вони намагалися якщо не налякати духів, то хоча б «зійти за свого». Православна церква не підтримує святкування цього чужого для української культури свята. Католицька церква не змогла примусити людей цілком відмовитися від відзначення Хелловiну, тож вирішила пов’язати це свято з Днем усіх святих, яке відзначають 1 листопада, та Днем пам’яті всіх померлих (2 листопада). Цікаво, що стародавні кельти 31 жовтня вважали часом настанням зими. Цілком вірогідно, що давні люди вірили, що у цей час сонце чи божество, яке його символізувало, помирало для того, щоб потім відродитися. Хелловiн — одне з найстаріших свят у світі, що дійшли до наших днів, практично не змінившись. Йому близько двох тисяч років.
Наталя ЖЕЛЕЗКІНА,
Чикаго