МЕР ЧИКАГО МАЄ УКРАЇНСЬКЕ КОРІННЯ

0
492

Вже понад 50 років у світі існує рух міст–побратимів. Побратимський рух сприяє залученню інвестицій, культурному та інформаційному обміну, налагодженню співробітництва у різних сферах економіки, бізнесу, спорту, охорони природи. У 1961 році до руху поріднених міст приєднався Київ, а у 1991 році з українською столицею поріднилося Чикаго, одне з найбільших за населенням та економічним потенціалом міст США, найбільший осередок української діаспори континенту. З 2 по 4 грудня 2012 року у Чикаго перебувала делегація посадовців на чолі з головою Київської держадміністрації Олександром Поповим.
У понеділок, 3 грудня,  голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов провів зустріч з мером Чикаго Рамом Емануелем. Під час зустрічі очільники двох міст представили стратегічні бачення щодо розвитку обох мегаполісів та територіальних громад. Було підкреслено перспективність подальшого розвитку побратимських відносин у культурній та гуманітарній сферах, особливий акцент зроблено на розширенні економічних відносин.
Свої наміри голова КМДА та мер Чикаго скріпили підписами під Спільною декларацією міст-побратимів, якою вони визнали та поновили Спільну заяву про поріднення Чикаго та Києва, підписану у 1991 році. У майбутньому міста розширюватимуть та зміцнюватимуть побратимські зв’язки, встановлені понад 20 років тому.
Так, Рам Емануель зазначив, що розвиток міста Чикаго, яке входить сьогодні в топ-100 найбільш впливових міст світу, базуватиметься на залученні найвідоміших та найавторитетніших компаній США та світу до розміщення своїх головних офісів і ведення бізнесу саме в Чикаго. Для цього влада міста формуватиме сприятливі умови, розраховуючи на створення нових робочих місць. Також серед пріоритетних напрямків розвитку міста – туризм, розбудова інфраструктури, зокрема, аеропорту, зміцнення, іміджу Чикаго як освітнього центру.
Стратегічним напрямком у розвитку будь-якого міста є вирішення питань водопостачання та якості питної води. Цьому питанню влада Чикаго приділятиме особливу увагу, оскільки чверть світових запасів питної води сконцентровано в басейні Великих Озер.
У свою чергу, голова КМДА Олександр Попов наголосив на тому, що для столиці України цей рік є ювілейним, адже в травні Київ відсвяткував 1530 років. Місто з такою давньою історією сьогодні має всі шанси стати провідною європейською столицею. Для цього разом із відомими світовими компаніями розроблено і затверджено Стратегію розвитку до 2025 року, у якій чітко визначені пріоритети дозволять досягти поставленої мети. Зокрема, це і розвиток транспортної та інженерної інфраструктури міста, модернізація галузі охорони здоров’я, розвиток культури. Ще одним перспективним напрямом Олександр Попов визначив розвиток туристичної галузі, тим більше, що позитивний досвід проведення фінальної частини ЄВРО 2012, під час якого в Києві був зафіксований рекорд за кількістю вболівальників у фан-зоні, фактично відкрив столицю України багатьом європейцям.
Також голова КМДА Олександр Попов запросив мера Чикаго Рама Емануеля відвідати Київ вже у травні 2013 року під час святкування Дня міста та запропонував провести у 2014 році Дні Чикаго в Києві, а потім і навпаки. Окремо Олександр Попов подякував за підтримку української громади в Чикаго.
Як відомо, українська громада є третьою за кількістю етнічною групою після поляків і мексиканців та налічує близько 500 тисяч осіб. Вихідці з України мешкають в Чикаго в основному в районі, який носить назву «Українське село». Завдяки наполегливості і зусиллям української громади там діють чимало церквов, Культурний центр, Український національний музей, Український музей сучасного мистецтва, щоденна католицька школа, яка акредитована американським департаментом освіти, Українсько-Американська кредитна спілка «Самопоміч» тощо. Олександр Попов подякував також меру Чикаго за підтримку ініціативи української громади щодо присвоєння почесного найменування одній із вулиць міста, яка пролягає саме через «Українське село» і є найдовшою в Америці, – віднині вона матиме особливі вказівники на честь побратимства Києва та Чикаго.
Присутні на зустрічі були приємно здивовані, почувши від мера Чикаго Рама Емануеля, що його коріння пов’язане з Україною: дід пана Емануеля по лінії батька у 1905 році емігрував з Одеси, особисто ж Рам Емануель цікавиться і вивчає історію Східної Європи і дуже обізнаний щодо політичної і економічної ситуації в України та її столиці.
«Ми фактично поновили наші побратимські стосунки, які були започатковані ще у 1991 році, додавши важливу складову – економічну співпрацю та сприяння у розвитку сучасних технологій. Київ також зацікавлений, аби потужні світові компанії, які розташовані в Чикаго, мали свої офіси і в Києві, де влада створить атмосферу сприяння. Така співпраця, безумовно, буде корисною для громад обох міст і стане платформою, що дасть змогу відповідати на виклики сьогодення», – зазначив Олександр Попов.
Згодом київська делегація прибула на церемонію урочистого присвоєння частині Chicago Avenue почесного звання «Honorary Kyiv – Chicago Sisters Cities». У церемонії також брали участь Посол України у США Олександр Моцик та посадовець міської влади Чикаго Роберто Малдонадо. В Українському культурному осередку делегацію хлібом–сіллю зустріли представники української діаспори, а опісля взаємних привітань була урочисто відкрита табличка на честь Києва у самому центрі української околиці.
Сподіваємось, побратимські відносини між Києвом та Чикаго будуть працювати на подальший розвиток культурних, гуманітарних та економічних відносин обох країн.
Наталія ПОДОЛЬЧАК,
«Українське Слово»,
Чикаго