ПАРАФІЯ ВШАНУВАЛА СВОГО НЕБЕСНОГО ПАТРОНА

0
733

Діяння святого Миколая є причиною появи багатьох легенд, завдяки яким він став одним з найважливіших святих.
З молодих літ св. Миколай дивував усіх християнською праведністю. Уникаючи різних розваг, увесь час присвячував читанню Св. Письма, молитвам, постові, неначе готуючи себе до майбутнього служіння Богові. Земні турботи перестали непокоїти юнака,  і він вирішив посвятити себе на службу Христові. Бог дав святому Миколаєві силу та здібність творити чудеса. Він зцілював хворих, рятував несправедливо засуджених на смерть, допомагав бідним і знедоленим.  6 грудня 343 року  Миколай пішов із земного життя. Але і після смерті він продовжував творити чудеса. Його образ, чи він сам з’являвся людям увісні та наяву –  попереджував, рятував, направляв на праведний путь.
Святого Миколая знає і шанує  Схід і Захід, сповідники різних релігій світу. День святого Миколая відзначають не тільки пишними та веселими  празниками, а й справами милосердя. 
6 грудня громада парафії св. о. Миколая Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ) відзначила храмове свято. Урочисте святкування відбулося в аудиторії школи ім. св. о. Миколая. За головним столом були присутні владика Ричард  Семінак, отець-ректор Богдан Налисник, віце–ректор отець Володимир Гудзан, отці Михайло Мельник, Роман Артимович з церкви св. Володимира і Ольги, диякони Михайло Городиський, Михайло Гаскі, віце-канцлер Петро Рудка, президент Фундації «Спадщина» Юліан Куляс. Також серед гостей були присутні преподобні сестри ЧСВВ, представники Українсько–Американської федеральної кредитної спілки «Самопоміч» під керівництвом президента Ради директорів Михайла Коса та прихожани інших парафій.
Святковий настрій створив виступ шкільного хору під керівництвом Ірини Дичій та учнів Школи мистецтв при катедрі св. о. Миколая. На святі можна було оглянути роботи, виготовлені власноруч учнями Школи мистецтв. Це були і вишиванки, і малюнки, і ґердани, а також чудовий ескіз вертепу з ляльок – мотанок. Багато дітей, які займаються у Школі мистецтв (директор Андрій Чуйко), отримали призові місця на конкурсі «Таланти української діаспори», який нещодавно відбувся на парафії св. Йосифа Обручника УГКЦ.
У супроводі шкільних ангелят до аудиторії завітав св. Миколай, який привітав усіх з храмовим святом та обдарував цукерками. Також свої привітання і фінансові дарунки для школи ім. св. о. Миколая  та для парафії склали президент ради директорів Українсько–Американської федеральної кредитної спілки «Самопоміч» Михайло Кос та президент Фундації «Спадщина» Юліан Куляс, прицерковні організації і численні парафіяни.
Отже, будемо наслідувати святого доброчинця і пам’ятати, що бідні, нещасні, сироти та самотні завжди серед нас. А також будемо вірити, що святий Миколай не омине жодної родини Чикаго.                                                                           
Наталія ПОДОЛЬЧАК,
Чикаго