МУЗЕЙНА ТАНЦЮВАЛЬНА МІСТЕРІЯ І СВЯТИЙ МИКОЛАЙ

0
477

Щороку святий Миколай приходить з подарунками до танцюристів Української школи балету і народного сценічного танцю при чиказькій парафії св. Володимира і Ольги. У своїх листах до нього діти звертаються з найпотаємнішими мріями та побажаннями, бо знають, що чудотворець не відмовить. Але цього річ, через якісь непередбачені пригоди, лист одного хлопчика до Миколая міг просто не дійти. А сталося ось що…
Настя та її друзі вирішили піти до музею, бо на дворі було дуже холодно. Потрапивши на незвичайну виставку, вона мимоволі  забуває відправити лист  до святого Миколая від її братика. Опинившись сам–на–сам з експонатами, друзі починають розуміти, що їх зачинили охоронці. А в той час навколо  починають творитися дива. Повз них проходять цілі століття зі своїми героями. Спочатку до музею звідкись налетіли цілі рої бджілок, мушок та метеликів. Поки вони літали один за одним, діти встигли сховатись за експонатами, зі страхом спостерігаючи за битвою динозаврів та печерних людей. Потім виник єгипетський період з фараонами та муміями. Настя з друзями ледь втекли до іншого залу, де на них вже чекали інші несподівані пригоди. Вони зустрічалися і з ковбоями, і з індіанцями, і з роботами та чарівними ляльками. Їхнім пригодам не було б кінця, якби не з’явилися ангели святого Миколая і не забрали листа. Усі експонати раптово втратили свою силу, і святий Миколай зі своїми ангеликами завітав у гості до танцюристів з довгоочікуваними подарунками.
Крім подарунків від святого Миколая, танцюристи отримали бурхливі оплески та щирі глядацькі симпатії. В подяку за гостинці діти заспівали святому Миколаєві  «Ой, хто хто Миколая любить», а учениця школи ім. св. о. Миколая Софія Ярова також приготувала для нього у подарунок вірша та подякувала чудотворцю за те, що він ніколи не забуває за українських діточок і аж з далекої України прилетів до них у гості.
За чудовий концерт, хореографію та музичний супровід на  глядачі були вдячні мистецьким керівникам та управі: Марті Городиловській–Козицькій, Роксані Дикій–Пилипчак, Марку Міскевичу, інструкторам Марті Баран, Мілі Ґлубіш, Роксоляні Козицькій, Тамарі Козицькій, Тані Куропась, Данусі Пилипчак, Роману Пилипчаку, помічникам Володимиру Ільчишину, Олександру Сютрику, технічному керівнику Івасеві Пилипчаку.                                                                                                      
Наталія ПОДОЛЬЧАК,
Чикаго         
Фото: Андрій Сениця, Наталія Подольчак