ІМПРЕЗА РАДОСТІ

0
524

Українська дітвора містечка Палантайн нещодавно мала чудову нагоду зустрітись з улюбленим святим чудотворцем Миколаєм. Вихованці Школи українознавства писали листи до святого Миколая. Вони уявляють його найдобрішим у світі дідусем, який, здається, може все і дуже любить здійснювати дитячі мрії. Ясна річ, особливо трепетно ставляться до цього дійства найменші дітки, які щиро вірять у казку та диво. Тому, звертаючись до Чудотворця, висловлюють свої найзаповітніші бажання. І дорослі, і діти очікували гостинця від святого Миколая: чи заробив цього разу, чи обійдеться без різочки? 
А щоб бодай якось задобрити святого Миколая, учні Школи українознавства під орудою Ірини Ценглевич, за участі Мирослави Діденко, Василя Добрянського та інших влаштували вельми гарний прийом для святого Миколая. Одні дітки гарно співали, інші розповідали гуморески, декламували вірші. Звісно, все це сподобалось святому Миколаю, який щедро винагородив школярів і малечу. Задоволеними були й батьки, позаяк такі форми виховної роботи в Школі українознавства сприяють збереженню ідентичності в цьому космополітичному світі. Відрадно, що діти добре володіють українською мовою, мають прегарні національні костюми.
До речі, Школі українознавства навчається понад 100 учнів. Наймолодші – це діти з
5 років (станом на 1  вересня). Після  закінчення восьмирічної школи, випускники одержують дипломи. Учительський колектив  нараховує 13 осіб. Усі викладачі мають педагогічну освіту. Навчання ведеться двома мовами. Звісно,  основна мова спілкування  – українська. Протягом шкільного року проводяться цікаві культурно-освітні заходи: свято першого дзвоника, свято Миколая, Шевченківські дні тощо. Діти у молодших класах вивчають українську мову, письмо і читання, у старших –  історію, географію,
культуру. Також в школі викладають релігія. Вчителі дбають про  індивідуальний підхід до кожної дитини. Діти займаються у  танцювальному, художньому та спортивному гуртках.
Відчувається підтримка батьківського комітету.
Підставляють дружнє і фінансове плече Школі українознавства в м. Палатайн осередок Спілки української молоді в Америці ім. Д. Вітовського (СУМ), Кредитова спілка ,,Самопоміч”.
Оксана КУШІЦЬКА-МОМЧИЛОВА,
«Українське Слово»,
Палатайн