У ЧИКАГО ОФІЦІЙНО ЗАВЕРШИЛИ РІК ПАТРІАРХА ЙОСИФА СЛІПОГО

0
508

16-17 лютого у соборі Святих Володимира і Ольги в Чикаго (США) відбулося офіційне завершення Року Патріарха Йосифа (Сліпого). Святкування Року розпочалося в парафії рівно рік тому, у 120-ту річницю від дня народження Патріарха, за участю гостя з Рима о. д-ра Івана Дацька, який був його довголітнім секретарем. Про це повідомив Тарас Матвіїв, прес-секретар парафії Святих Володимира і Ольги.
Дводенна програма з нагоди завершення Року Патріарха розпочалася 16 лютого спільною гутіркою для молоді на тему «Ким був Патріарх Йосиф?» у залі під церквою. Ведучою заходу була п. Ірина Ясінська-Ґрейвз із міста Лоурела, штат Мериленд, колишня співпрацівниця Патріарха Йосифа і бібліотекар УКУ в Римі. Після цього в храмі відбувся Молебень за прославу слуги Божого Патріарха Йосифа, в якому, крім парафіяльних душпастирів, взяли участь чотири священики із сусідніх українських православних парафій. Після молитви своїми спогадами про Патріарха Йосифа і про його три візитації до парафії поділився з присутніми о. Іван Кротець, архимандрит. Того ж дня відбулося відкриття виставки світлин про історію парафії, яку підготувала парафіяльна крамничка «Сумління» на чолі з п. Олександрою Савин, а також унікальна виставка марок, значків і жетонів із зображенням Патріарха Йосифа з колекції відомого чиказького філателіста п. Івана Максимчука.
Наступного дня відбулася Божественна Літургія, яку очолив о. Іван Кротець у співслужінні з парохом Олегом Кривокульським і сотрудниками храму. Трохи згодом відбулася урочиста академія, головним доповідачем якої була п. Ясінська-Ґрейвз, котра поділилася своїми споминами про слугу Божого Патріарха Йосифа із часів її перебування в УКУ в Римі. Під час заходу виступив парафіяльний хор «Благовість» і ансамбль бандуристок «Чар-зілля». Після цього відбувся показ фільму «Через терня до зірок» за постановкою режисерів Мотрі Мельник і Марії Климчак. Завдяки старим архівним відео і фотоматеріалам у стрічці вдалося відтворити історію створення парафії Святих Володимира і Ольги, яка була заснована Блаженнішим Йосифом у 1968 році, а також основні моменти його візитів до Чикаго.
Департамент інформації УГКЦ