УКРАЇНЦІ ЧИКАГО ПРОТЕСТУВАЛИ ПРОТИ ДИКТАТОРСЬКОГО РЕЖИМУ ЯНУКОВИЧА

0
633

Розпочату у березні цього року акцію протесту проти режиму президента України Віктора  Януковича  «Вставай, Україно!» підтримують українці не тільки в Україні, але і далеко за її межами. Акція, проведення якої було заплановане у всіх обласних центрах України, набирає своїх обертів у світі.
 У неділю, 28 квітня, в Чикаго українська громада висловила своє рішуче «Ні!» диктаторському режиму нинішнього президента. Акція була організована американським осередком прихильників  ВО «Свобода», УГО «Помаранчева хвиля» та ВГО «Нова Українська хвиля». Мітинг протесту поблагословив отець Роман Артимович з собору св. Володимира і Ольги.
Зі вступним словом виступив член американського осередку прихильників ВО «Свобода» Ростислав Гриньків, який розповів про антидержавні дії української влади та наголосив, що українська діаспора в цілому світі повинна об’єднати свої cили для рішучих дій на захист конституційного ладу в Україні  та закликав усіх українців до активної підтримки побратимів в Україні.
На мітингу також виступили голова УГО «Помаранчева хвиля» Андрій Петриків, голова Іллінойського відділу Українського конгресового комітету Америки (УККА) Олесь Стрільчук, члени УГО «Помаранчева хвиля» Ігор Худик та Юрій Мельник, студент з України Микита Сафроненко та інші, хто хотів висловити свою думку про діючу владу в Україні, сучасну українську історію, згадати воїнів УПА, які полягли в боях за Українську державу, процитувати вірші Івана Франка та Тараса Шевченка.
Підтримуючи ораторів, громада скандувала гасла: «Банду геть!», «Свобода» прийде – порядок наведе», «Ганьба», «Україні – українська влада», «Україна – понад усе».
На завершення мітингу голова американського осередку прихильників ВО «Свобода» Наталя Ярова зачитала резолюцію, в якій організатори акції протесту висловили свою чітку позицію стосовно політичної ситуації в Україні. Резолюція  буде надіслана в Адміністрацію Президента України та Посольство України в США.
Наталія ПОДОЛЬЧАК,
Чикаго