ВЕЛИКОДНІ ГАЇВКИ СПІВАЛИ В ЧЕСТЬ МАТЕРІВ

0
688

Гарно й урочисто продовжили святкування  Великодніх свят парафіяни собору св. Володимира і Ольги УГКЦ.
У неділю, 12 травня, після святої Літургії, о.крилошанин Олег Кривокульський запросив усіх парафіян та гостей на святковий пасхальний обід, щоб разом спожити парафіяльне свячене. Під спів Великоднього привітання «Христос Воскрес» о. Олег поблагословив та окропив свяченою водою їжу та присутніх.
На цей день припало ще одне свято – День матері. З цієї нагоди музичний подарунок піднесли своїм любим матусям юні артисти дитячого хору «Херувимські гласи» під керівництвом вчительки школи ім. св. о. Миколая Ірини Дичій. У їхньому виконанні прозвучав віночок гаївок – безцінного надбання української культури. Традиції гаївкування намагаються відродити з новою силою та зберегти для нащадків українці Чикаго. Пані Ірина, готуючи святковий виступ «Херувимських гласів», натрапила на дорогоцінну та чудову знахідку – книгу, в якій автор Олександр Бариляк розповідає про весняні забави, історію гаївок, подає пісні, ноти та навіть поради, як вишивати одяг. Низка гаївок з книжки цього автора і прозвучала у виконанні хористів. Гучні оплески отримали за свій виступ хористи та у відповідь привітали зі святом своїх матусь кольоровими гвоздиками.
Потім усіх присутніх від імені Українсько–Американської федеральної кредитної спілки «Самопоміч»  привітав перший радний при парафії Олег Караван та представив для огляду Великодній подарунок кредитівки – величезну писанку ручної роботи. Її вишила своїми руками майстриня Олександра Савин.
 На закінчення свята о. Олег Кривокульський запросив на сцену господинь – сестриць сестрицтва Покрови Пресвятої Богородиці, які так смачно, по–домашньому, приготували цей пасхальний обід. Від імені управи сестрицтва виступила Марія Березецька, яка привітала усіх присутніх з Великодніми святами та побажала, щоб в усіх наших українських родинах завжди були молитва, любов і злагода.
Зазначимо, що сестрицтво Покрови Пресвятої Богородиці вже майже сорок років з часу свого заснування трудиться на славу Божу та для потреб парафії. Цей пасхальний обід був приготований винятково на кошти, які ця спільнота виручила за паски, спечені на Великдень. Під час святкування парафіяльного свяченого присутні також могли зробити свої благодійні внески – придбати писанки, дати пожертви на підтримку та розвиток своєї церкви.
Ще один несподіваний музичний подарунок зробили для гостей о.Василь Карабінович та о.архимандрит Іван Кротець, які заспівали кілька українських пісень про матір та Україну. Під спів Великодніх пісень парафіяни та гості у доброму настрої розійшлися по домівках з надією у здоров’ї та з Божою опікою дочекати до наступних свят.             
Наталія ПОДОЛЬЧАК,
Чикаго