ВСТУПИВ ІСУС У СЕРЦЕ ЧИСТЕ

0
670

Для того, щоб піднести нашу віру у присутність Христа у Пресвятій Євхаристії, папа Урбан ІV у 1264 р. Б. запровадив свято Пресвятої Євхаристії. Вже увійшло в традицію у храмі св. Володимира і Ольги  УГКЦ м. Чикаго у траві проводити перше урочисте Святе Причастя дітей парафіяльної школи.
Прийняттю Святих Тайн передувала підготовка дітей 8-9-річного віку згідно з програмовими вимогами (знання катехизмової частини, відповідних молитов, символіки та суті 7 Святих Тайн, належної поведінки в храмі).
Цілий рік готували дітей до цієї важливої та урочистої події Люся Кривокульська, Марія Щерб’юк та о. крилошанин Олег Кривокульський та навчали дітей бути правдивими християнами, поважати Господа та очищувати свою душу за допомогою сповіді та молитви.
Із трепетом у серцях дітки один за одним зцілювали свої душі у Тайні Покаяння.
Неповторна мить вже так близько! Заходимо до храму, вітаємо Христа поцілунком ікони та хреста на тетраподі, ділимося своїм бажанням з усіма словами пісні: «Як я хочу, мамо, щоб кивот відкрився, а Ісус до мене в серденько спустився в Пресвятому Тілі, Найсвятішій Крові. Причаститись хочу Божої любові».
Разом промовляємо молитву приготування до Святого Причастя. І приступаємо до Святого Причастя. Єднаємося з Господом у серці, єднаємося із живим Христом!
 «Мені стало тепло у душі, — промовила дівчинка. — А запалена свічка у руках – це світло в моєму серці, яке дав Ісус».
 «Я з хвилюванням очікую миті св. Причастя внучки,- поділилася бабця. – Доньки й мене долучили до свята: платтячко внучці вишивала».
У церкві усі першопричасники були дуже зосереджені та схвильовані, бо відчували, що в їхньому житті відбувається щось дуже важливе. Здавалось, що навіть було чути стукіт маленьких сердечок, а рідні та хресні батьки зі сльозами радості на очах дякували Всевишньому за цей день.
Святу Літургію служив о.архимандрит Іван Кротець у співслужінні з о.крилошанином Олегом Кривокульським, отцями Василем Карабіновичем, Ігорем Кошиком та Романом Артимовичем при співучасті хору «Благовість».
Після закінчення Божественної Літургії діти отримали пам’ятки-свідоцтва першої Святої Сповіді і урочистого прийняття Святого Причастя.
Скріплені Небесним Хлібом, радісні і неповторні 26 першопричасників пішли ділитися з іншими своїм пережиттям.
Завжди перебувайте у полоні Божої ласки, мої дорогі діти!
Наталія ПОДОЛЬЧАК,
Чикаго