ЮВІЛЕЙНЕ ТОРЖЕСТВО

0
638

У понеділок, 20 травня, минуло 40 років від часу посвячення Патріархом Української Греко-Католицької  Церкви Йосифом Сліпим храму св. Володимира і Ольги в Чикаго. Подячний молебень на прославу слуги Божого Йосифа Сліпого очолив о. архимандрит Іван Кротець у співслужінні з о. крилошанином Олегом Кривокульським, отцями Василем Карабіновичем, Ігорем Кошиком та Романом Артимовичем.
Урочисту процесію супроводжувало з хоругвами Братство св. Архистратига Михаїла. Отець Іван Кротець обкадив кадилом площу перед собором, ювілейний хрест, присвячений 1000–літтю хрещення, а також мозаїку з зображенням картин хрещення на фронті церкви.
Потім парафіяни та гості повернулись до собору, де о. архимандрит Іван Кротець привітав усіх присутніх, а особливо перших будівничих парафії Лялю Савин, Орисю Гарасовську, Любу Шеремету, доктора права Марію Чижик, Оресту Фединяк, доктора Юрія Кузича, Ростика Смика, Олега та Іванку Караван та поділився спогадами про урочисте патріарше посвячення храму св. Володимира і Ольги.
Сорок років тому, за підрахунками поліції, понад 8 тисяч людей в українських строях, сумівському та пластунському одностроях, члени церковних організацій та багато інших громадян були свідками цієї великої історичної події. Серед поважних гостей були представники від уряду губернатора Іллінойсу, посадовці від міської управи та американський генерал. У посвяченні храму брали участь владики та багато священиків з інших штатів. Для нового храму на цю честь було вмуровано пропам’ятну таблицю, яку поблагословив Блаженніший Йосиф кардинал Сліпий.
Звертаючись тоді до присутніх, Патріарх Йосиф Сліпий висловив велике признання духовним отцям та парафіянам, які серед важких історичних обставин зуміли звести такий величний храм.
«Поселившись на різних територіях світу, – навчав Патріарх, – мусите бути добрими громадянами держави, в якій живете, але не смієте перестати бути українцями, бо кров, що пливе у ваших жилах, хоча б у не знати котрому вже поколінні, завжди українською залишиться. А послідовно, не смієте залишити чи занапастити своєї рідної Церкви, яка одинока має всі можливості зберегти українську людину на поселеннях».
Патріарх Йосиф назвав храм св. Володимира і Ольги одним із найкращих храмів на поселеннях українців. Вірив, що ця святиня стане кроком до єдності української церкви.
Собор св. Володимира і Ольги – місце подяки за одержані благодаті, місце вимолювання цих благодатей для своїх родин.
Отець архимандрит Іван Кротець наголосив, що через цей храм пройшло багато людей: дітей через сповідь та святе причастя, наречені – через одруження, а також ті, які відійшли у вічність. І з надією на Господа та патріарше благословення парафія св. Володимира і Ольги продовжує розвиватись, прославляти Спасителя та молитись за кращу долю українського народу.                         
Наталія ПОДОЛЬЧАК,
Чикаго