МИ ПАМ`ЯТАЄМО! МИ ПИШАЄМОСЯ!

0
597

День пам’яті (англ. Memorial Day) — національне свято США, відзначається щорічно в останній понеділок травня. Цей день присвячений пам’яті американських військовослужбовців, що загинули у всіх війнах і збройних конфліктах, в яких США брали участь.
Свято зародилося після Громадянської війни в США і спочатку було присвячене ветеранам-жителям півночі, що загинули в цій війні. Після Першої світової війни у цей день стали згадувати солдатів, загиблих також в інших військових конфліктах. З 1971 року День пам’яті офіційно став національним святом США. У цей день американці відвідують кладовища та військові меморіали; прапор США приспущено до полудня за місцевим часом. Багато американців вважають День пам’яті фактичним початком літа. Традиційно він супроводжується сімейними заходами, пікніками і спортивними подіями.
Традиційно в Чикаго відбулися парад, покладання квітів до меморіалу полеглим американцям у борні у різні роки. В урочистостях 25 травня взяли участь й українці, з-поміж яких  було і є чимало справжніх героїв.
Наташа ЖЕЛЕЗКІНА,
Чикаго

www.ukrslovo.net
Facebook: Natasha J Photography