Магія вогню й танцю

0
662

Щомісяця уночі, коли на небі повня, на Foster Ave, на поляні біля Foster пляжу, проходить фестиваль вогню і танцю. Зважаючи на безкоштовне паркування і безкоштовний вхід, тисячі чиказьців ладні були терпіти незручності — стояти чи сидіти на траві заради надзвичайного видовища. Навіть чорні хмари та шалені блискавки, що слугували фоном для виступів фаєрників, не налякали глядачів. Щоправда, погода виявилася милостивою — дощу не було. Вогняні інсталяції та піротехнічні шоу, які відбувалися просто неба, захопили глядачів настільки, що, здається, ніхто й не думав розходитися по домівках. Здавалося, що ця стихія некерована, вона може як зігрівати, так і нести знищення. Але в руках фаєрщика полум’я відіграє зовсім іншу роль. Воно танцює чудернацьки магічні фігури в повітрі, а ось…виривається з губ факіра…
З допомогою мови тіла і полум’я виступаючі змогли передати атмосферу духу вогню або просто здивувати диво-танцем. Яскравими були виступи й дівчат. Вони і довели, що вогняна справа  цілком жіночна і може бути дуже естетичною.
Номери жонглерів факелами змінювали  запальні танці серед палаючих і небезпечних конструкцій. У виступах фаєрників поєднувалися і костюми, що світяться, і трюки з вогняними конструкціями, які крутили  та підкидали, і цілі піротехнічні атракціони, які вражали публіку барвистістю. Дивували глядачів виступи не тільки жонглерів, а й тих, хто дихає вогнем. Взагалі, артисти виробляли з полум’ям такі трюки, що здавалося дивно, що вони ще залишаються живими і неушкодженими.
Виявляється, вогняне мистецтво прийшло в Європу й Америку у ХХ столітті. Підгледіли традицію жонглювати вогнем у Новій Зеландії, а потім перенесли її на сцену. Світову моду у фаєр-шоу диктують французи, в яких виступи із вогнем дуже популярні під час вуличних свят.
Наташа ЖЕЛЄЗКІНА,
Чикаго

www.ukrslovo.net
Facebook: Natasha J Photography