Розколяда: почуття єдності, любові до Бога і України

0
1232

Розколяда – це проводи різдвяно-новорічних свят, які справляють так гучно, як і їх початок. Після свят Водохреща та Івана Хрестителя закінчується вулична коляда, щедрівки, вертепи. В народі кажуть: «Прийшов Предтеча і забрав свята на плечі».
13 лютого у Чикаго, в соборі Святої Софії Української Православної Церкви Київського Патріархату, провели розколяду.
Святкове дійство розпочали чарівна ведуча Ксенія Осиф, а митрофорний протоієрей отець Олексій Касперук, привітав і поблагословив усіх гостей, парафіян, учнів музичної студії “Елегія”, їх батьків.
Першими виступили найкращі представники церковного хору при соборі: Ольга Сивик, Любов Касперук, Галина Костецька, Марія Войтихів, виконавши в’язанку пісень зимового циклу свят – колядки, щедрівки та віншування.
Варто відмітити і виступ учнів музичної студії “Елегія” під керівництвом Світлани Поляк. Чудовий дует у складі Іванки Когут та Марічки Гарматюк зачарував слухачів не тільки хорошим виконанням українських народних пісень, але і оригінальною сценічною грою.
Галина Мазурик, зробила для усіх присутніх незвичайний музичний подарунок, виконавши пісні “Гітара”, і “Як у нас на Україні”. Образи весни, кохання та неньки України Галина майстерно представила у своїх творах.
Наступна виконавиця Катя Глют у піснях “Палала” і “Це край, де я родилась і живу” теж співала про палкі весняні почуття та рідну Батьківщину. І своїм яскравим голосом та професійністю виконання весь зал причарувала.
Під керівництвом Тараса Корецького гурт “Каскад” у складі Романа Осифа ,Віти Поляк зачарував усіх присутніх неповторними, новими, цікавими піснями. Сучасні і стародавні, але з своєрідним аранжуванням. Надзвичайно захоплююча музика гурту “Каскад”, яку слухаєш і хочеш, щоб вона не зупинялася.
Пікантності свята додали неперевершена Ксенія та Ігор Осифи. Конкурси, музичні розіграші не залишили байдужими нікого.
Музика, пісні, сміх лунали цілий вечір. Отець-настоятель Олексій теж з гостями жартував, а голова управи парафії Віктор Войтихів все під контролем тримав.
Ну, як не згадати смачної кухні! Все було на високому рівні, вишукано. У кожну страву пані Люба добавила любові.
Атмосфера, затишок, жива музика, якісне світлове оформлення, домашня кухня зробили свою справу. Як добре, що такі заходи проводяться тут, у Америці. Це дає нам можливість пізнати одне одного, підтримати, відчути любов та тепло піклування, домашній затишок.
Традиційна різдвяно-новорічна обрядовість не лише підносить високо-релігійне і загальнолюдське почуття, а й глибоко виявляє колективно-громадське та національне почуття єдності, любові до праці. Нехай же всі щирі побажання здійсняться, а відчуття єдності допоможе нам згуртуватися й сьогодні, у велику і відповідальну пору визвольних змагань, згуртуватися кожною сім’єю, усією нацією! Хай ведуть нас до цього споконвічні ідеали, виявлені в неперевершених своєю святковістю, красою, добром і любов’ю обрядах, звичаях і традиціях, народному колядуванні і щедруванні.
Світлана ПОЛЯК,
Чикаго