Віддали шану Героям, які не вмирають!

0
1103

      Життя продовжується …Постійні клопоти, робота…
          А там – Україна, наша рідна і єдина, дорога серцю кожного українця, де б він не жив, а в Україні – війна.
       Яке страшне це слово. Здається, що це не в нас, не в нашім краї, а десь далеко –далеко і не наяву, а тільки у страшному сні. Гинуть люди, матері втрачають своїх дітей,  діти – батьків,
Стогне наша бідна мати-Україна, яка стільки вже вистраждала на своєму віку…  
     Уже два роки  продовжуються в Україні воєнні дії. Майдан. Люди вийшли аби змінити життя на краще, вимагаючи від влади рішучих змін, а одержали у відповідь знущання, наругу і смерть.
      За що загинули українці у вільній Україні?
За що «пішла у Небо» Небесна Сотня?
Війна в Україні продовжується, хоч нам кажуть, що її нема.
      Українці Чикаго вшанували пам’ять про Героїв Майдану.
В Українському культурному осередку відбувся музично-поетичний вечір, присвячений Героям Майдану і Небесній Сотні.
    Вечір провів заслужений артист України, лауреат премії ім І. Франка, композитор і поет  Анатолій Матвійчук.
Це ім’я відоме всій Україні і за її межами. Його ще називають полум’яним поетом. I дійсно, хто ще краще від пана Анатолія відобразив у віршах події Майдану? Його книжка «Зерна» лежить на столі як реліквія, майже у кожній українській хаті.
      Дуже влучно написала Таня Шевченко: «Я в світі щиро працював, я сіяв те, що Бог послав». Саме ці рядки Павла Чубинського спали на думку після музично-поетичного вечора Анатолія Матвійчука. І так як наш національний славень, написаний багато років тому, об’єднував людей з перших днів Майдану своїм високо-художнім змістом. Так і ваша неповторна поезія і пісні об’єднували нас тоді і тепер…Анатолію Миколайовичу,Ви запалили свічу скорботи у кожній присутній душі. Ви дали нам можливість смакувати поетичним словом, тамувати духовну спрагу невичерпним джерелом Вашого багатогранного таланту. Ви укріпили віру в те, що Герої – не вмирають. Пам’ять  про Небесну Сотню буде передана нашим нащадкам у спадок творами кращих синів нашої України. Ви вселили надію на те, що майбутнє України –в надійних руках, адже зерна,посіяні Вами в душах наших дітей, Ваших студентів, зійдуть щедрим врожаєм ,відродять справжній український культурно-інформаційний простір. То ж «співайте, рідний,-дужче та гучніш» і сійте, сійте, сійте зерна!
Данину пам’яті Героям Майдану віддали і зірки «Різдвяного Зорепаду»: учасник конкурсу «Голос країни» Володимир  Окілко, композитор і виконавиця власних творів Оля Монастирська, золотий медаліст конкурсу пісні в Голівуді Роман Сидорук.
Всі артисти пожертвували свої гонорари для родин Небесної Сотні.
У неділю, 28-го лютого, відбулося вшанування Героїв майдану і Небесної Сотні у Блуміндейл у парафії св. Андрія, де споруджено пам’ятник Небесній Сотні. Парафіяни цієї церкви св. Андрія УПЦ Київського Патріархату завжди перші відгукуються на події в Україні. Пам’ятник жертвам Голодомору, а тепер Героям Небесної Сотн і- це справді велика праця парафіян для увічнення  нашої стражденної української історії. Анатолій Матвійчук мав можливість виступити на мітингу біля пам’ятника Небесній Сотні, а також поспілкуватися з парафіянами церкви св. Андрія і з керівниками УККА, зокрема з  Олесем Стрільчуком.
Українці Чикаго мали можливість спостерігати і відчути багатогранність таланту Анатолія Матвійчука як полум’яного поета, так і прекрасного співака.
27 лютого пан Анатолій виступив у «Різдвяному Зорепаді» з величезним успіхом. Дійсно, Бог нагородив цю чудову людину багатьма талантами і, мабуть тому, що свій талант п. Анатолій весь час віддає для всіх людей без винятку, щедро, з простотою і безмежною любов’ю.
Цього разу прекрасно виступили всі артисти традиційного «Різдвяного Зорепаду»: заслужена артистка України Ірина Лончина, фіналіст конкурсу «Голос країни» Володимир Окілко, який вже давно завоював симпатії чиказької публіки, молода талановита співачка і композитор Олга Монастирська, яка своїм чудовим тембром і виконанням підкорила слухачів,  Роман Сидорук, талановитий молодий співак-самородок, золотий медаліст конкурсу співаків в Голівуді.
Цього разу прекрасне сузір’я  «Різдвяного Зорепаду» віддало велику шану Героям  Майдану, Небесній Сотні.    Героям , які не вмирають!
Велика подяка: рекламному спонсору – Кредитівці «Самопоміч»; медійному спонсору  – газеті «Українське Слово»; Українському культурному осередку; правлінню УККА; радіо  «Українська хвиля»; ансамблю  «Вишиванка»; ресторану «Шоколад»; ресторану  «Старий Львів»; Оксані Кральці; Галині Юрковській; Марії Климчак; о. Миколі Буряднику; о.-архимандриту Петириму; Петру Ковтуну.
Спасибі всім, хто склав пожертви для родин Небесної Сотні. Кошти будуть вручені адресатам в Києві.

Іванна ЯКОВЕНКО,
Чикаго.
Світлини Петра Ковтуна