Святу Трійцю прославляли і самі забавлялись

0
658

19 червня в парафії св. Андрія Первозваного  в Блуміндгейлі (УПЦ КП) відбувся літні фестини, що припали на велике християнське свято – День Святої Тройці, або П’ятидесятниці.
Православні християни воліють називати П’ятидесятницю святом Тройці, Трійцею. Єдиносутність Отця, Сина і Святого Духа проявляється в Церкві як соборність. Соборне, тобто засноване на духовній свободі та любові, облаштування Церкви для православної людини завжди було ідеалом суспільного ладу. Численні храми, освячені на честь Пресвятої Тройці, є священним нагадуванням про цей ідеал.
Хай Трійця Святая в любові єднає
парафію нашу в єдину родину,
А мир, мов голубка над нами літає,
Ми Богу приносим молитву уклінно.
На мальовничому зеленому подвір’ї , під кронами старих дерев господарі фестинів зустрічали гостей, лунало навкруги мелодійне “Ласкаво просимо!”. Українськими піснями гурт “Дзвін” звеселяв всіх.
Секретар вікаріату Української Православної Церкви Київського патріархату в США та Канаді митрофорний протоієрей  Віктор Полярний і отець Михайло Лещишин привітали парафіян і гостей, побажавши, «щоб Дух Святий надихав всіх вас на добрі справи, наповнював серця любов’ю до ближніх, дарував кожному бажання виконувати Божу волю, ніс щастя від Бога і впевненість у майбутньому!»
Але в цей день не забули і про інше величне свято для кожного з нас – День батька, батька- захисника, заступника і опори в нашому житті. З цим святом гостей привітав голова парафії Іван Яресько і представник  кредитівки “Самопоміч” Володимир Тюн.
А відтак ведучі Марта Покотило і Олександр Чорній  запросили всіх на концерт:
                     І знову фестиваль збирає друзів,
                      Мрійливих, стильних, молодих,
                      Усі таланти він єднає
                      На творчість надихає всіх.
І знову музика лунала, а учні школи при парафії св. ап. Андрія Первозваного  заспівали  пісню про татуся. Дві сестрички Таня і Юля  Скочиліс чудними віршами привітали всіх батьків:
…Татова любов – мов океан,
Де – ні дна, ні берега земного,
В неї, справді виміру нема,
Бо вона, як в матері, від – Бога…
На сцену вибігли  маленькі “цьомчики” музичної студії “Елегія” Юля Маковійчук і Соломійка Михайлюк, керівник  студії Світлана Поляк.
“Цьом-цьом, мамо, цьом-цьом,  тату,
Ми прийшли до вас на свято”…
Із запальними латино-американськими танцями на радість своєму батькові перший раз виступила Вікторія Гірчак із своїм вчителем Тарасом Петриком.
А далі, як вихор, завертіли, закружляли у нестримному гопаку учні школи “Іскра” під керівництвом Калини Васюнець. Стрункі красиві циганки старшої  групи заманювали своїм танком.
І знову на сцені молодий колектив “Елегія”. Йому – всього 9 місяців, а стільки талантів нашої діаспори в ньому. Звучать чарівні пісні у виконанні Катеринки Глют, Юлечки Лисої, Іванка Когута, Марічки Гарматюк, Галинки Мазурик, Ані Гордій, Ангеліни Бакун.
Як вишиваночка наша барвиста – і милує, і радує наше око і душу, так і школа танцю” Вишиванка” звеселяла гостей своїм виступом.
Який талановитий колектив виховав Павло Федьків, керівник школи! Які чудні номери підготовила кожна група!
І доросла група школи, ця невгамовна молодь танцювала свій номер “Ойра” під оплески гостей фестинів.
Маленький Максим Війтик розповів смішний віршик про гайдамаків і москалів.
“Родзинкою” фестинів став виступ Школи бойового гопака ім. І. Нечая під керівництвом Андрія Качали і Андрія Бербеки. Ці дітки ростуть у нас на очах, як і їхні досягнення: впевнені  в собі, розважливі, ввічливі, з іскринкою в очах і щирими посмішками – саме таке виховання має давати спортивна школа.
А тим часом на футбольному полі проходив турнір, який провів FC Сonnection  між двома філіалами  – з Української околиці і Палатайну.
Та і ярмарок на нашому Андріївському узвозі вдався: якого тільки краму не було на столах! І жіночі прикраси,  і одяг, і цяцьки для діток, і картини, вишивки…
Концерт закінчився, ведучі концерту подякували спонсорам свята:
Кредитній спілці “Самопоміч”,   Фундації ” Спадщина”, Kedvon Pharmacy Solutions.Inc,  Vita Health Care. Inc, Ruban foods, Creation of Nature by Ruta Ze, Марії Яресько.
А головний приз від кредитівки “Самопоміч” – телевізор – виграв юнак Брайан.
Але справжнім сюрпризом  був розіграш торта для батька – на зеленій глазурі  розстелений вишитий  рушник і букет польових квітів, цей витвір  був приготовлений золотими руками нашого кондитера Мирослави Чижевської.
На сцену вийшов гурт “Дзвін” і Роман Сидорук – полилась музика дзвінко по квітучому полю, не всидіти за столом, танцюють ноги мимоволі.
Ось і свято минуло, прийшов час прощатися, але передусім треба добре слово сказати: всім, хто допомагав в організації нашого свята, велике спасибі.
Ми вдячні о. Богдану Налиснику з катедри св. Миколая в Чикаго, о. Ярославу Мендюку з церкви Непорочного Зачаття в Палатайні, о. Петериму з церкви св. Покрови в Чикаго, о. Олексію Касперуку з церкви св. Софії  за підтримку нашої парафії.
Ірина МУСЯКЕВИЧ,
Блуміндгейл
Фото: Клавдія ДУНАЙСЬКА і Петро КОВТУН