Октоберфест: німецьке свято на український лад

0
569

13-14 серпня за фінансової підтримки Кредитівки «Самопоміч» при парафії св. Йосифа Обручника УГКЦ відбувся Октоберфест. У Чикаго він – один з наймасовіших фестивалів, що зазвичай зустрічає кілька тисяч любителів розваг і пивного напою.
Український фестиваль відтворив справжню атмосферу і колорит німецького свята. Гості мали нагоду насолоджуватися ексклюзивними сортами пива. І, звичайно ж, покуштувати страви справжньої німецької кухні: свинячу рульку, створену за секретним рецептом німецьких кухарів, знамениті баварські сосиски на грилі і свинячі реберця, копчену скумбрію та «Пів курки» . Звісно, були й традиційні українські наїдки та напої.
У ці дні кожен українець Чикаго почувавав себе якось по-особливому
піднесено і святково. Чиказька околиця вигравала усіма барвами українських вишиванок. На жінках можна побачити унікальні старовинні українські строї. Молодь вдало поєднувала модерне, навіть дизайнерське українське вбрання. Кожен намагався в ці дні як зовні, так і
внутрішньо відчути себе причетним до світового українства.
Безумовно, що такі фестивалі мають величезне значення в житті кожної української діаспори. А чиказька громада, чи не найчисельніша у Сполучених Штатах Америки.
Цьогорічні український фестиваль особливий, бо присвячений 25-тій річниці
Незалежності України. І, мабуть, кожен мешканець українського Чикаго очікував від цих святкових концертів чогось особливого, неординарного. Завдяки чудовим, небайдужим українцям, згуртованим навколо церкви св. Йосифа Обручника, завдяки сприяння
Українського Конгресового комітету Америки на фестиваль завітав надзвичайно популярний в Украйні і в діаспорі музичний гурт Kozak System.
Цей музичний колектив виник у лютому 2012 року з музикантів, які вийшли зі складу гурту «Гайдамаки». Головним вокалістом оновленого гурту стає Іван Леньо. З початку зими 2013 року музиканти пліч-о-пліч з іншими українськими митцями не сходять зі сцени Євромайдану в Києві. Згодом, ними був написаний неофіційний гімн Євромайдану “Брат за брата”.
Коzak System – це п’ятеро українських музикантів козаків, до яких долучається вже добре
знайомий українській громаді Чикаго співак і композитор Тарас Чубай. Вони належать до
нової генерації творчих людей, які творять якісно нову сучасну, українську, європейську
музику. Вони думають і творять по-українськи. Їхня пісня має своє альтернативне мистецьке обличчя. Вона наскрізь просякнута українським фольклором, який
опрацьований найсучаснішими, найпрофесійнішими музичними методами.
Коzak System вперше цього року виступає в США. Перед тим музиканти успішно гастролювали Україною і Європою. 31 липня вони виступали перед українцями у Канаді. 13-14 серпня – на Октоберфест при парафії св. Йосифа Обручника УГКЦ та 20-21 серпня візьмуть участь у святкуванні 25-ої річниці Незалежності України у Сміт Парку.
На фестивалі виступили вокалісти та танцювальні колективи української громади Чикаго та передмість. Традиційно на фест завітав заслужений артист України Василь Попадюк — український скрипаль, якого називають «українським Паганіні», піаніст, засновник гурту PapaDuke, з яким їздить світом, граючи музику у стилях world music, latino, gypsy, jazz. Уміє грати на 15 музичних інструментах, а кожен з музикантів гурту теж грає на кількох музичних інструментах. Має композиторський талант. Концерти віртуоза збирають численну аудиторію 150—200 разів на рік.
Оксана МОМЧИЛОВА,
«Українське Слово»
Чикаго
Фото: Володимир ТЮН/Nicelight Media