Дзвони Лисоні

0
595

Гора Лисоня, яка знаходиться поблизу Бережан, відома не лише в Україні, а й за її межами, як місце героїчної битви Українських Січових Стрільців із російськими військами в 1916 році. 

Лисоня – одна з визначних святинь, що нагадує про одвічне прагнення нашого народу мати незалежну державу, бути вільними і щасливими в ній. 

В часи першої світової війни беззаперечною і невмирущою славою покрили себе тут українські січові стрільці. 

Російський царат посилав військо, щоб прибрати до своїх рук Галичину. На окупованих землях закрили українські видавництва, розгромили осередки «Просвіти», представників місцевого духовенства заарештували й заслали до Московської губернії…

Нещодавно українці відзначали 100-ту річницю кровопролитних боїв на горі Лисоні, де в серпні — вересні 1916 року Українські січові стрільці своїми молодими грудьми і життям поставили перед переважаючими силами противника нездоланний заслін.

Під патронатом Українського конгресового комітету Америки – відділ Іллінойс (УККА –відділ Іллінойс) українська громада Чикаго  6 листопада в аудиторії парафії святих Володимира і Ольги віддала шану Січовим стрільцям.

На схилах Лисоні

Квітує калина,

І маки червоні в житах.

Тут слава витає,

Стрільців величає,

Що в битвах лягли на полях.

Голова УККА- відділ Іллінойс  Ігор Дячун і  Марія Климчак розповіли присутнім про цю трагічну і визначну сторінку нашої історії …

В мистецькій програмі взяли участь: бандурист Іван Шміло, гітарист Андрій Бойчук, співак Назар Карабінович.

Віта Поляк і Валентин Роган виконали танцювальну композицію, вокально-хореографічна студія “Елегія” знову порадували гостей піснями про героїв , а учні Школи українознавства при парафії св. Андрія Первозваного декламували стрілецьку поезію.

Гімном  України ведучі Наталя Скочиліс і Олександр Чорній  закінчили концерт.

…Лисоня — це одночасно тріумф і Голгофа для січових стрільців. А для наступних поколінь вона стала символом боротьби українського народу за утвердження державної незалежності.

Кров стрілецьку ніхто не змив і не змиє. Нею навіки залишились окроплені сторінки нашої славної історії. Кров стрілецька залишилась пам’яттю у наших серцях. Будемо жити і виживати – така доля нашої нації через дар пам’яті бути невмирущим.

Ірина МУСЯКЕВИЧ,

Чикаго