«Радуйся, преподобний Меркурію, скорий помічнику і лагідний пастирю»

0
601

Кожен народ має своїх святих мужів, які є прикладом для наслідування. Велике число Божих угодників має і Українська Православна Церква Київського Патріархату (УПЦ КП). Це ті мужі, які трудились, жертвували своє майно, життя і працю на благо церкви та українського народу; це великі подвижники, учителі, проповідники, мученики, які своїм героїчним життям залишили нашим нащадкам  гідний приклад для наслідування.
21 жовтня 2011 р. Священний Синод УПЦ КП дав благословення на зарахування до лику святих ігумена Меркурія (в миру Максима Матвієнка) (1870–1956), настоятеля парафії Святої Тройці в с. Бригинці Бобровицького району Чернігівської області. Також було визначено вшановувати його пам’ять у Чернігівській єпархії 7 грудня нового стилю — в день, коли Церква згадує великомученика Меркурія, мученика Меркурія Смоленського та преподобного Меркурія, посника Печерського. До речі, саме на честь останнього і був названий отець Меркурій, коли приймав чернецтво у Києво-Печерській Лаврі.
Ікона святого Меркурія та його чудотворні мощі були подаровані два роки тому до храму святої Софії у Чикаго, де кожен  має можливість помолитися та доторкнутися до мощів святого Меркурія, які мають силу зцілення. Є багато свідчень людей, які з вірою в молитві зверталися до преподобного Меркурія зі своїми бідами й отримували зцілення по своїй вірі.
Минулої суботи, 10 грудня, у соборі святої Софії був відправлений акафіст до преподобного Меркурія Бригінського, в якому брали участь настоятель собору святої Софії (Чикаго) митрофорний протоієрей о. Олексій Касперук, настоятель катедри св. Володимира (Чикаго) протоієрей о. Іван Лимар, клірик церкви Пресвятої Трійці (Бенсенвіль) митрофорний протоієрей о. Андрій, настоятель катедри св. Покрови (Чикаго) о. Анатолій Басараб, протоієрей о. Михайло Васенда, митрофорний протоієрей о. Михайло Плескун.
Парафія святої Софії УПЦ Київського Патріархату запрошує християн на Богослужіння, які відбуваються щонеділі о 10 год. за адресою: 6655 W. Higgins Ave., Chicago.
Оля СИВИК,
Чикаго