«Ой, хто, хто Миколая любить…»

0
684

Неділя 17 грудня була насичена важливими подіями в парафії св. Андрія Первозваного Української Православної Церкви Київського Патріархату, що в Блумінгдейлі.
В день пам`яті св. Великомучениці Варвари, після Літургії настоятель катедри митрофорний протоієрей Віктор Полярний і отець Михайло Лещишин відправили акафіст  перед мощами св. Великомучениці Варвари, що знаходяться у нашому храмі. 
Також в цей день прибув Віфлеємський вогонь миру.
Відтак у парафіяльному банкетному залі відбувся святковий шкільний концерт, приурочений пам’яті святителя і чудотворця Миколая, архієпископа Мирлікійського.
В Україні Божий угодник Миколай — один із найшанованіших святих, а день його пам’яті є веселим народним святом. Колись господарі на цей день варили пиво, скликали гостей, гуляли, каталися кіньми навколо села. Вважалося недобрим знаком, якщо на Миколи не господар оселі, а хтось інший першим перейде через подвір’я. Тому селяни вставали раніше, ніж звичайно, щоби бути першими «полазниками» у своєму обійсті.
А ще існує чудовий звичай — подарунки дітям від святого Миколая. Причому не тільки своїм, а й іншим, насамперед сиротам.
Звісно, святий Миколай, який завітав на свято до дітей українців Чикаго та передмість, щиро привітав усіх присутніх. Діти декламували вірші та співали пісні, а святий Миколай за це давав кожному солодкий подарунок.
Ой, хто, хто Миколая любить,
Ой, хто, хто Миколаю служить,
Тому святий Миколай     
На всякий час помагай,  
Миколаю…
Завершилося свято музичним подарунком від школи бального танцю під керівництвом Тараса Петрика.
Ірина МУСЯКЕВИЧ,
Блумінгдейл