І заграла бандура…

0
868

9-10 лютого відбувся 58-ий річний фольклорний фестиваль при Чиказькому університеті. Дводенна програма включала вечірні концерти й інтерактивні програми під час дня у суботу. Не зважаючи на сніговій, програма відбулася за визначеним графіком, і слухачі прибули численно. На суботніх майстер-класах можна було навчитися різних видів танцю (ірландські, скандинавські, австрійський вальс тощо) або гармонійного співу, чи навіть гри на глечиках. Виступали різні струнні ансамблі, були розвагові програми для дітей.
Як і у минулі роки, у програмі взяли участь наші бандуристи. Виступали учасники ансамблю бандуристок «Чар-Зілля»: Леся Климченко, Мотря Пошиваник-Каудиль та Оксана Родак. До них долучилися молоді бандуристи, учні Школи гри на бандурі при організації Об’єднання демократичної української молоді (ОДУМ) під орудою Оксани Родак (заняття  відбуваються щосуботи при Школі українознавства «Дивосвіт» у Блуміндгейлі) і Школи гри на бандурі в Чикало під орудою Мотрі Пошиваник-Каудиль, (заняття відбуваються щосуботи у Пластовій домівці та у щочетверга при парафії св. Йосифа).
Оксана Родак привітала слухачів і розповіла про бандуру, кобзарів і бандуристів та про Україну. Програму розпочали жвавим «Запорізьким маршем» Євгена Адамцевича. Далі слідували народні пісні та інструментальні твори: Григорія Китастого «Гомін степів» і Миколи Дейчаківського «Бандурна розмова». Після пояснення ролі кобзарів у поширенню української історії і культури по всій Україні, Леся Клімченко виконала думу «Козацькі могили».
Юні бандуристки зі школи бандури ОДУМу Ліля Війтик і Катя Михайлова виконали «Ліричну пісню».
Присутні слухачі вивчили слова до народної пісні «Пливе човен» і проспівали її разом із бандуристами. Таким чином вони могли відчути милозвучність української мови.
На закінчення бандуристи відіграли в’язанку народних пісень і завершили виступ «Щедриком». Учасники інтерактивної програми опісля оточили бандуристів, щоб ближче познайомитися з унікальним українським народним інструментом та поговорити.
Роксана ПІСНЯ,
Чикаго