Ушанували Кобзаря, торкнулися глибин його таланту

0
673

Хоч і далеко ми живем від Батьківщини,
Та серця з нею б’ються в унісон;
І відчуття єдиної родини
Над нами тут тяжіє, як озон!

На цей раз вшанували Кобзаря,
Торкнулися глибин його таланту;
Від школи рідної, від буквара
Лелієм душі діточок, мов діаманти.

Такі рядки прийшли мені на думку по дорозі із «Рідної школи» одразу після Шевченкового свята. Окрім батьків, наших вихованців, колег-учителів на святі були представники Генерального консульства України в Чикаґо.
Свято розпочалося виступом директора школи українознавства  Галини Баран, яка розповіла присутнім про нероздільність долі кобзаря та України, який у своїх поезіях  гартував неопалиме пророче слово, утверджуючи прагнення українців до волі. Безперечно, Шевченко – духовний символ України, наш великий сучасник. До нових і нових поколінь він приходить разом із усвідомленням ними дійсності. Сьогоднішня Україна, без перебільшення, постала завдяки шевченківському незламному духу, його думкам і українському слову.
Відтак директор школи запросила до слова представника Генерального консульства України в Чикаґо  Ігоря Боднара, який вручив учням і деяким випускникам школи дипломи за участь у VII Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка від Міністерства освіти і науки України.
Далі свято продовжили учні  восьмих та дев’ятих класів під керівництвом класних опікунів Люби  Галатими та Дарії Гриньків.
Ведучими на святі були Вікторія Пилявська та Вікторія Гатич.
Дев’ятикласниці Анна Чабан, Діана Попович, Зоряна Бандрівська, Алиса Рачкевич у поетичній формі висвітлили геніальність поета-художника, співця України, її пророка і митця на всі часи.
Учні восьмого класу Володя Собко, Софійка Діденко, Вікторія Яцик, Іванко Скоморох, Аліна Франків показали фрагмент вистави за мотивами поеми Тараса Шевченка “Тополя”. 
А от його поезію “Мені однаково” прочитала землячка геніального поета Катерина Глущенко із Черкас.
У відповідь на поетичні і пророчі Шевченкові твори прозвучали сучасні вірші “Встань, поете, подивися!” (читець Богдан Музика) та “Над широким Дніпром” (читець Марко Вильотнік).
Та особливою атмосферою Шевченкового свята ми завдячуємо зведеному  шкільному хору учнів молодших класів під керівництвом  Людмили Краснюк та Романа Пачашинського. Юні хористи бездоганно виконали музичні твори на слова Тараса Шевченка: “Реве та стогне Дніпр широкий”, “Зацвіла в долині червона калина”, “Тече вода з-під явора”.
Романтичні музичні композиції на бандурі у виконанні братів-близнюків Іллі та Дмитра Гайд “По діброві вітер віє” та “Думи мої” звучали, як рефрен; подекуди, як фон до всього Шевченкового свята і надавали йому особливого духу і колориту!
Шкільний хор та всі присутні в залі, стоячи, завершили свято виконанням “Заповіту” безсмертного Тараса Шевченка.

Дарія ГРИНЬКІВ,
учитель Школи українознавства «Рідна школа» ім. Василя Стуса,
Чикаго