Подяка Фундаціям “Самопоміч” і “Спадщини” в Чикаго за жертовність проектові ЕУД

0
616

У червні 2018 вийшла в світ друком Третя книжка Американського Тому Енциклопедії Української Діяспори. Ця третя підряд книжка про українську діяспору в Сполучених Штатах Америки, включає статті “С–Я”. Видавець, і головний спонсор цілого проекту – це Наукове Товариство ім. Шевченка в Америці, а головні редактори– д-ри Орест Попович і Олександер Лужницький.
Хоча головні редактори є в Нью-Йорку і Філадельфії, також допомагала в праці добровільна Регіональна група ЕУД, адміністрація і працюючий архів знаходяться в бюро в Чикаго, в приміщенні Українського культурного осередку, з якого вийшли перші дві книжки ЕУД під редакцією вже покійних д-рів Василя і Дарії Маркусь. Фундація “Самопоміч” Українсько-Американської Федеральної Кредитової Спілки “Самопоміч” і Фундація “Спадщина” Банку “Певність” є довголітніми фундаторами приміщення Чиказького бюро ЕУД.
Члени Фундації “Спадщини”: Христя Верещак, Тарас Дрозд, Надія Заяць (від ЕУД), Павло БандрівськийУ кінці липня адміністратор Чиказького бюро ЕУД Надія Заяць вручила примірники Третьої книжки Американського Тому Енциклопедії дирекціям Фундацій “Самопомочі” і “Спадщини”, висловлюючи щиру вдячність за всі роки підтримки у вагомій праці документації історії української діяспори в Америці.
Українці, як громада, а також індивідуально, відіграли важливу роль в розбудові як американського, так і зорганізованого українського життя, і звіт нашої праці повинен зберегтися в пам’яті майбутніх поколінь. Обов’язком проекту ЕУД було виконати це завдання. Дирекції цих Фундацій та Управа НТШ в Америці зрозуміли потребу збереження історичної пам’яті в житті народу та громади, і завдяки їм та інших жертводавців, Том ЕУД про США вийшов друком у трьох книжках: “А–К”, “Л–Р”, і тепер “С–Я” – і це ніби кінець, але…не цілком кінець. Як і всі добрі енциклопедії, в планах є ще видати четверту книжку: Ератта-Поправки-Доповнення-Усучаснення.
Третю книжку (С-Я) Американського Тому ЕУД і також перші дві книжки (А-К, і Л-Р) можна закупити у НТШ-А. Ціна: 40 дол., плюс 6 дол. за пересилку (за кожну книжку); для членів НТШ-А – 32 дол. Адреса: Shevchenko Scientific Society, 63 Fourth Ave., New York, NY 10003. info@shevchenko.org
У Чикаго можна закупити книжки в канцелярії/адміністрації ЕУД за адресою: 2247 W. Chicago Ave., Chicago, IL 60622, тел.: (773) 489-1339 encukrdiaspora@gmail.com .