Вишинкова хода українського жіноцтва

0
843

Христофор Колумб відкрив Америку в 1492р. (точніше Індію, як тоді він вважав). А 8 жовтня 2018 року вперше в історії української діаспори благодійна організація «Українські жінки в бізнесі» надала можливість чиказьцям та гостям міста відкрити для себе всю красу української вишиванки й побачити античні строї буковинського регіону від колекціонера Настасії Марусик. А ще відчути самобутність українського танцю зі школою “Вишиванка” й співу від сестер Мальгівських.
Така об’ємна акція була підготована у рекордний час – за півтора тижня. Велика вдячність всім членкиням, волонтерам та однодумцям, хто підтримав та зробив цю неймовірно красиву ходу у вишиванках реальністю, доклався і підтримав цю важливу й значущу для нашої спільноти подію та достойно показав, якого ми роду-коріння. Особлива подяка куратору Уляні Третяк, волонтеру й фотографу Олександру Янковому.
Було особливо приємно почути вигуки “Слава Україні!” на центральних вулицях міста.

Учасники ходи-параду вишиванок відчули себе, як на злітній смузі, чекаючи своєї черги на роздоріжжі міста вітрів перед виходом на основну вулицю State St. Момент. І слова заніміли десь в пересохлій гортані й вже слізьми щастя й болю покотилися десь всередині червоно-чорної душі-вишиванки. Еміграція нас змінила і покрутила код ДНК, та не стерла нашого стержня великої нації! Навпаки, каталізатором проявила яких славетних пращурів ми нащадки і дала змогу на самоідентифікацію.
Ми не йшли одні, з нами йшли цілі покоління таких, як ми. Особисто я відчувала присутність і моєї прабабусі Софії, емігрантки, що повернулася  в Україну, щоб перейти всі кола пекла совєтів та переселення. Й ім’я котрої я маю честь носити. Все не так просто! Українці є незламною, нескореною нацією та сильною спільнотою Америки.

І тільки в єдності наша сила. Саме тому наша організація об’єднує підприємницьких жінок-однодумців Чикаго, створює нові можливості, щоб разом йти до спільного професійного поступу, дієво допомагаючи нашій спільноті благочинною працею, волонтерством.
Також не випадково благодійна організація «Українські жінки в бізнесі» вибрала патронат та захист інтересів неповносправних сиріт в Україні, найнезахищенішої категорії в нашому суспільстві.
Софія Міколяш Георгієв,
засновник, виконавчий директор  благодійної організації «Українські жінки в бізнесі»