У Чикаго відзначили День матері – свято берегині сім’ї

0
833

Щасливі ми, що народились у славній Україні, де корінь роду українського, що сягає сивої давнини, споконвічних  добрих традицій, які ми сьогодні відроджуємо. Одна з найдавніших традицій – свято Матері, що відзначається у другу неділю травня.
 
   Цьогорічний травень – це місяць Пречистої Діви Марії, яка благословила у хресну путь свого єдиного сина – Спасителя людства. Друга неділя травня – це неділя жінок-мироносиць.
   Всі ми знаємо, що коли жінки-мироносиці прийшли до Гробу Христового, то вони не знайшли там Христа.  Ангел , який очікував  їх там, сказав їм, що Христос Воскрес!
 Великою радістю для нас є те, що цього річ в таку чудову неділю ми святкували День матері.
     День матері – улюблене свято для всіх. Насамперед ми прославляємо нашу Небесну Матінку  і просимо в молитвах ласки і заступництва перед Господом, захисту від всього злого і допомоги.
   В Україні жінка споконвіку асоціювалася з берегинею сім’ї. Величезну роль у вихованні дітей відіграє перша, найрідніша у світі людина — матір. Саме від неї залежить виховання дитини і саме мати прищеплює любов до рідної землі.  Звісно, у цей день й діти стараються бути дуже чемними, вітають своїх рідненьких матерів і улюблених бабусь, дарують їм квіти, повагу і любов. Стараються догодити жіноцтву і чоловіки, даруючи квіти, пораючись на кухні, по дому.
     Гарним це свято запам’ятається всім жінкам парафії Св. Покрови Православної Церкви України.
Після богослужіння отець Анатолій щиро привітав усіх жінок з Днем матері і побажав всіх земних благ і Господнього благословення. Голова парафії Дмитро Костюк від імені всіх чоловіків запросив  жінок на святковий обід, який  був приготовлений чоловічою половиною парафіян. Це було дуже приємно і зворушливо.

Приємним сюрпризом і подарунком для матусь був виступ маленьких артистів, яких підготувала Галина Кубишин.  Потрібно відзначити, що пані Галя вже не перший раз організовує концерт до святкових днів, за що їй велика подяка від всіх парафіян і від парафіяльної управи. До речі, в цей день Галина Кубишин зробила добру справу, гідну наслідування, – подарувала надзвичайно гарні вишиті рушники для церкви Св. Покрови.
Гарно, мирно і затишно почуваються люди, коли один одному стараються зробити добро на прославу Божу. 
      Першою нашою матір’ю є Матінка небесна, другою – наша рідна  матуся, а третьою – наша спільна мати – Україна!  Не забуваймо наших матерів! Любімо і шануймо їх.
 Іванна Яковенко,

 Чикаго

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here