Забуттю не підлягає

0
76

Чим далі відносить нас час від страхітливих подій, пов’язаних із голодоморами в Україні, тим пильніше вдивляємось у ту далеку епоху. І тим сильніше бажання серця знати правду: що діялося в ті роки, як пережили їх люди. А правду можуть повідати лише живі свідки. На жаль, їх серед нині сущих усе менше, майже не залишилося. Мудрі науковці, історики почали шукати ту правду між людьми давно, збирали свідчення очевидців, вислуховували стареньких, фіксували це для прийдешніх поколінь.

День пам’яті жертв голодоморів з 1998 року відзначається щороку в четверту суботу листопада. В цей день вшановується пам’ять жертв голодоморів на території України 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років. Внаслідок навмисно організованого радянською владою Геноциду в Україні загинуло понад 10 мільйонів осіб.

Українська громада в Норт Порті (Флорида) відзначила сумні роковини Голодомору-Геноциду 1932-33 рр. панахидою 22 листопада  в церквах Входу в храм Пресвятої Богородиці та св. Андрія. Хоч у минулому соборна панахида відбувалася спільно в одній церкві, нині через коронавірус це не було можливим.

На панахиді члени Громадського комітету, в який входять Союз українок Америки, Українсько-американські Ветерани, Українсько-американський клюб, Товариство української мови, Осередок ім. св. Андрія та парафія св. Марії, тримали засвічені свічки.

А 19 листопада в місцевій газеті ”Herald Tribune”, напередодні панахиди за жертв Голодомору-Геноциду, було подано оголошення про віртуальну виставку картин мисткині Лідії Боднар-Балагутрак під назвою «Holodomor: A Remembrance”.

У віртуальній виставці є 26 картин та інформація про Голодомор-Геноцид 1932-33рр.

Це була причина, щоб знищити національно-свідомий український нарід і обернути його у «совєтського громадянина».

Лідія Боднар-Балагутрак створила цю серію картин, щоб глядач відчув жорстокість і біль цієї величезної трагедії українського народу.

Віра Боднарук,
професор

Фото Віктора Лісничого та Богдана Боднарука