Українці готуються відзначити 150-річчя від дня народження Лесі Українки

0
309

Українські громадські й культурні організації в США готують заходи до 150-го ювілею видатної української письменниці, перекладачки, громадської та культурної діячки Лесі Українки.

Зокрема, Союз українок Америки, відділ Нью-Йорк, проведе 26 лютого свято «З днем народження, Лесю!», на яке запрошує всіх охочих. Реєстрація до 25 лютого включно. Посилання на подію буде надіслане після реєстрації, повдіомляється на сторінці заходу в Фейсбуці.

Український культурний осередок м. Лос-Анджелес запрошує 28 лютого на концертно-театральну програму «Велична жінка Леся Українка», повідомляється на сторінці осередку в Фейсбуці.

«25 лютого 2021 року відзначатиметься 150-річчя від дня народження видатної української письменниці та громадської діячки Лесі Українки. Ще у 2018 році Верховна Рада України ухвалила постанову про відзначення на державному рівні цієї події. Кожну громаду України та українців по усьому світові надихали долучитись до цього процесу і організувати свій захід присвячений видатній українській письменниці Лесі Українці. Отже, Український культурний осередок м. Лос-Анджелес долучається до цієї ініціативи», – йдеться у дописі.

Протягом 2021 року під егідою Міністерства культури та інформаційної політики відбудеться серія заходів з нагоди ювілею видатної українки 25 лютого.

У діаспорі, в свою чергу, цю дату відзначать педагогчними, освітніми, творчими конкурсами, проєктами тощо, які готують, зокрема, Спілка українських освітян діаспори, українці в Норвегії, Угорщині, ОАЕ, Німеччині та інших країнах, українські дипломатичні та консульські установи за кордоном тощо.