Лесине слово – різними мовами: в Україні й діаспорі готують спільний захід до ювілею Лесі Українки

0
164

Освітній культурологічно-мистецький захід «Леся Українка: розширення горизонтів» відбудеться 20 лютого онлайн та об’єднає українців з 4 континентів і 24 країн світу.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомили у Товаристві зв’язків з українцями за межами України (Товариство «Україна-Світ»), яке виступає організатором події.

Як зазначається, з нагоди 150 річчя від дня народження Лесі Українки відбудеться прямий етер, який готують Товариство «Україна-Світ», Світова федерація українських жіночих організацій (СФУЖО) та Національний музей літератури України спільно з освітніми закладами України та зарубіжжя.

Під час етеру його учасники читатимуть поезії, виконуватимуть музичні композиції на слова Лесі Українки, створюватимуть ілюстрації до творів Лесі Українки, демонструватимуть уривки з театральних вистав.

Основними виконавцями будуть учні освітніх закладів в Україні та за її межами, а також відомі артисти з різних країн світу. Серед них, зокрема, народна артистка України, співачка і музична режисерка, солістка Хорватської Національної опери ім.Івана Зайця міста Рієка Ольга Камінська; заслужений журналіст України, зараз – викладачка української мови в Українських студіях Пітсбургського університету (США) та колишня вчителька «Рідної школи, авторка та виконавча редакторка українських радіопрограм у Пітсбурзі, авторка численних статей у різних українських газетах та журналах Оксана Лернатович.

Серед зіркових гостей заходу також всесвітньо відомий канадський бандурист українського походження, заслужений артист України Віктор Мішалов.

Як зазначається, освітній культурологічно-мистецький захід розпочнеться о 12:00 за київським часом на Zoom-платформі.

«Лесине слово прозвучить різними мовами в усьому світі», – зауважили організатори.