Любомир Романків отримав Орден Князя Ярослава Мудрого

0
123

Провідний вчений, дослідник і винахідник українського походження, а також громадський діяч Любомир Романків отримав Орден Князя Ярослава Мудрого, присвоєний йому указом Президента України за видатні заслуги.

Урочиста церемонія нагородження відбулася в понеділок у приміщенні Генконсульства України в Нью-Йорку, повідомили в Посольстві України в США.

«Любомира Романківа називають українським Ілоном Маском, адже саме завдяки його винаходам ми завдячуємо появі персонального комп’ютера, інтернету, сонячних батарей та інших речей, якими ми звикли користуватися сьогодні щодня. Він відкрив світові нову цифрову епоху», – зауважили у цьому зв’язку в українському дипломатичному відомстві.

Внесок  Романківа у світову науку давно визнаний у всьому світі. На сьогодні він є одним із двох українців, чиї імена внесені до Зали слави США. Разом з ним у цьому переліку значиться ще Ігор Сікорський.

За своє життя Любомир Романків зробив 180 наукових відкриттів, 67 із них отримали патенти. Його винаходи вивчають у найбільших університетах США, Великої Британії, Німеччини, Швейцарії, Італії, Швеції, Данії, Польщі, Японії, Кореї, Тайваню, Сінгапуру та України.

Орден Любомиру Романківу вручив Посол України в США Володимир Єльченко.

Любомир Романків є володарем видатної нагороди з дослідження Електрохімічної Спільноти, нагороди AESF за досягнення в науці, Меморіальної премії IEEE Морріса Лібмана, Медалі Вітторіо де Нора від Електрохімічного товариства, а також Золотої медалі Перкіна від Сільноти хімічної індустрії. Винаходи Романківа вивчають у найбільших університетах США, Великої Британії, Німеччини, Швейцарії, Італії, Росії, Швеції, Данії, Польщі, Японії, Кореї, Тайваню, Сінгапуру, України.

Любомир Романків також є дійсним членом Академії інженерних наук ІВМ та Академії інженерних наук України, членом Наукового товариства імені Шевченка. Крім того, як громадський діяч Романків є членом президії Світового конгресу вільних українців, головою Комітету Української Молоді при СКВУ, організатором і головою студентських товариств в Едмонтоні та Бостоні.