Перший україномовний аудіогід з’явився у Східній Африці

0
255

У межах проєкту культурної дипломатії було презентовано аудіогід українською мовою в Кенії, який звучатиме в історичній пам’ятці XVI ст. – “Форті Ісус”.

“Гіди – невелика частина такого масштабного напрямку, як культурна дипломатія. Задля розбудови та розвитку міжнародних відносин варто робити системні та поступові кроки. Головна мета проєкту з аудіогідами – просувати українську мову по всьому світу, щоб її знали та чули в максимально можливій кількості місць”, – сказала перша леді України Олена Зеленська.

“Форт Ісус” – унікальна фортифікаційна споруда, яка розташована в головному туристичному місті Кенії – Момбасі і є справжнім форпостом європейців у Індійському океані. З 2011 року фортеця входить до списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО.

Впровадження україномовного аудіогіда в музеї “Форт Ісус” стало особливо актуальним у зв’язку із запуском прямих чартерних авіарейсів між Україною та Кенією у квітні 2021 року, що вже сьогодні відчутно вплинуло на кількість українських туристів на півдні цієї країни.

Очікується, що завдяки аудіогіду українські туристи матимуть змогу пізнати Африку не лише через призму дивовижної природи, а і її значного внеску у розвиток людства.

Нагадаємо, що проєкт культурної дипломатії із запуску україномовних аудіогідів вже охопив низку всесвітньо відомих музеїв: Лувр і Версаль у Франції, галерею Альбертіна та Музей історії мистецтв у Австрії, палац Долмабахче й Національний парк Гьореме в Туреччині, Латвійський національний художній музей, Морський музей у Чорногорії, Колізей і Римські Форуми в Італії тощо.