ВИФЛЕЄМСЬКИЙ ВОГОНЬ МИРУ ПАЛАЄ В КАТЕДРІ СВ. АНДРІЯ ПЕРВОЗВАНОГО

0
512

Нещодавно до катедри святого апостола Андрія Первозваного в Блумінгдейлі завітали українські пластуни Чикаго з Вифлиємським вогнем миру, який передали місцевому осередку ОДУМ.
Перший  раз в історії української громади Чикаго замайоріло Вифлиємське полум’я в храмі Вікаріату Української Православної Церкви Київського Патріархату в США та Канаді.
В печері, на місці, де народився Ісус Христос, віками горять 15 лампадок – в знак просвітлення і прославлення науки Христа Спасителя – любові, миру та злагоди. Розповсюдження Вифлеємського вогню миру започатковано пластунами 1986 року з метою передріздвяного заклику до миру, злагоди та братерської любові, про яку сповістили ангели при народженні Спасителя.
Присутність Вифлеємського вогню серед людей доброї волі спонукує їх бути лагіднішими, добрими та миролюбними.
В катедрі святого Андрія молоді ОДУМівці приклали до церковних лампадок щойно придбане полум’я.  В присутності вірних різних конфесій прот. Віктор Полярний відслужив подячний молебень до Ісуса Христа, а церковний хор під проводом Ольги-Олени Фитци вміло і мелодійно виконував церковні піснеспіви молебню.
Моління завершилося многоліттям Святійшому отцеві нашому – Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету та всім присутнім у храмі святого  Андрія, а вірні запалювали свої власні лампадки, щоб занести їх до своїх домівок. 
Палаючий вогник символізує очікування в період посту, повну жертовність. Світло є символом тепла, миру та злагоди, а також душевного спокою, любові до людей і до світу. Рівночасно цей промінчик – це солідарність зі всіма, хто є далеко, солідарність з убогими, поєднання з Христом, котрий народився в убогості.
Віримо, що ідея вогню і його проста символіка сприймуться українською громадою і стануть доповненням під час святкування Різдва Христового. Вогнем з Вифлеєму люди запалюють свічки на Святу Вечерю. Традиційно Вогонь зберігається в церкві до Йордану –  до 19 січня. Потім його можна погасити.
Долучайтесь до світла Вифлеємського вогню миру і ви!
Іван ЯРЕСЬКО,
Чикаго