Пам’ятник Тарасу Шевченку відкриють у Лівані

0
240

У Лівані в місті Баабда 19 серпня в рамках відзначення 30-ї річниці Незалежності України в Українському парку відбудеться церемонія урочистого відкриття пам’ятника Тарасу Шевченку, який стане першим на Близькому Сході та сотим за кордонами України. Про це повідомило Управління закордонного українства МЗС України.

Автором пам’ятника з бронзи Великому Кобзареві є ліванський скульптор та випускник Української академії образотворчих мистецтв П’єр Карам.

Зауважується, що в Лівані дуже добре знають українського поета через захоплення та пропагування його творчості видатним ліванським письменником Михайлом Нуайме.

У 2020 році в Українському парку поруч з Посольством України в Лівані було встановлено меморіальну плиту з висіченим на камені арабським перекладом “Заповіту”, зробленого видатним ліванцем, який навчався у Полтаві на початку 20-го століття.

За повідомленням, на відкритті пам’ятника пролунають пісні на вірші Тараса Шевченка у виконанні українського бандуриста та композитора Ярослава Джуся та прозвучить велике слово Кобзаря від представників української громади.

Подію відвідають представники ліванської влади, суспільних та громадських кіл, дипломатичного корпусу, українська громада, працівники Посольства України та друзі України.