Земля, де все починалося і де все буде так, як нам треба!

0
139
Фото Христі Чайковської

Саме українці — спадкоємці Київської Русі. І жоден інший народ чи країна ніколи не змінять цього факту. І не анексують українську історію, віру, лідерів і наше споконвічне право на гідне життя!

«Ми молода родина зі славетної династії Київської Русі — України. З роду засновників. Роду хрестителів. З хороброго роду. Мудрого роду. Козацького роду. Ми не сироти й не знайди. Ми нащадки могутньої країни, яка була центром Європи. Але ми маємо не тільки почуватися відповідно. Ми маємо поводитися відповідно», — урочисто проголосив Президент Володимир Зеленський перед проведенням військового параду на Майдані Незалежності 24 серпня.

Він анонсував відзначення Дня Української Державності. «Її точкою відліку ми вважаємо рік заснування Києва. Столиці Київської Русі-України, яку недаремно називають містом, де все починається. Тут починалося православ’я, тут взяла початок старослов’янська мова, правонаступницею якої є сучасна українська мова. Тут почалась і наша державність. Зародження нашої державності ми відзначатимемо в день розквіту нашої державності — у день Хрещення Київської Русі-України», — наголосив глава держави, підписавши відповідний указ безпосередньо на трибуні.

Уся наша історія підтверджує, що саме український народ — спадкоємець державності, яка існувала понад тисячу років тому. І жоден інший народ, жодна інша країна, особливо та, де на всі пропагандистські голоси лунає стогін про «одиннарот», ніколи не змінить цього факту. І не анексує українську історію, віру, лідерів і наше споконвічне право на гідне життя!

Українська громада в південно-західній Флориді з Осередком в Норт Порті також гідно відзначила 30-ту річницю Незалежності України 24 серпня.

Перед будинком міської ради (City Hall) був вивішений український прапор українськими-американськими ветеранами на чолі з командиром Ігорем Гроньом, а присутні заспівали український і американський гімни.

Jill Lukes, мер міста Норт Порт, де проживає майже 5000 людей українського походження, прочитала Прокламацію, що міська рада Норт Порту проголошує 24серпня Днем Української Незалежності!

На святочне піднесення українського прапора прийшло понад 40 осіб, одягнених у вишиванки. Це були люди різного віку з різних хвиль прибуття до США. А мер міста Jill Lukes була одягнена у вишиванку та мала вінок на голові. Вона та інші члени управи міської ради завжди були прихильні до української громади.

На жаль, гучніше відзначення 30-ої річниці Незалежності України не могло відбутися цього року через пандемію коронавірусу, але як тільки ситуація покращиться до кінця року, то ширше святочне відзначення цієї важної дати ще відбудеться.

Віра Боднарук,
професор, Громадський комітет,
Норт Порт, Флорида