Футбол об’єднує

0
34

Чикаго та Вашингтон – надзвичайно насичена зустрічами та новими знайомствами робоча поїздка у США на запрошення українців, які зараз тут проживають! Дуже цікавим та продуктивним видався прийом нашої делегації колегами з Федерації футболу США (US Soccer). Разом з американськими партнерами з US Soccer обговорили розвиток двосторонньої співпраці в жіночому футболі, в якому США на сьогодні є потужним лідером. Також обговорили можливі напрямки розвитку співробітництва в юнацькому й молодіжному футболі.

Крім того, говорили про плани проведення товариських матчів між національними, жіночими і молодіжними збірними двох країн, проєкти створення баз для національних збірних в Україні і США, досвід впровадження системи VAR, а також організацію спільних тренувальних футбольних таборів для дітей в Україні та США.

Також вдячний колегам з US Soccer за допомогу в організації перемовин із кандидатами на посаду головного тренера жіночої збірної України з футболу. Робота в цьому напрямку триватиме, але вже зараз маємо декілька цікавих варіантів. Це все робиться в продовження нашої стратегії розвитку жіночого футболу, яку ми ухвалили три роки тому. Для цього ми намагатимемося залучати фахівців найвищого рівня.

У Чикаго під час поїздки мали нагоду поспілкуватися з вихованцями академії «Тризуб», а також із відомим у США українським футболістом Дмитром Коваленком. Особливо зворушили відвідини прекрасного українського православного храму св. Андрія Первозванного поблизу Чикаго. 2015 року поруч із храмом було встановлено перший у США меморіал, присвячений Небесній сотні та всім загиблим захисникам України, який також відвідали і поклали квіти, вшанувавши пам’ять героїв.

Під час перебування у Вашингтоні відвідали міні-турнір із футболу між командами української діаспори, який організувало Посольство України в США.

Дякую за теплий прийом нашої делегації в Посольстві України в США у Вашингтоні, де зустрілися з Надзвичайним і Повноважним Послом Оксаною Маркаровою й представниками нашої діаспори. Користуючись нагодою, подякував українцям Америки за активне вболівання й потужну інформаційну підтримку нашої національної збірної під час Євро-2020.

Слава Україні!

Андрій ПАВЕЛКО,
президент Української асоціації футболу (УАФ)