Українська бібліотека в Мілані

0
222

В 2020 році було засновано першу українську бібліотеку «Biblioteca Ucraina Più – Milano». Її заснували Ірина Луць, голова української Асоціації сприяння соціалізації «Ucraina Più – Milano APS» та громадська діячка і письменниця Юлія Матту. Бібліотека почала створюватись в умовах карантину, на громадських засадах і без жодної фінансової підтримки владних структур. Як робляться дива і де можна прочитати книжку українською – діляться Юлія Матту і Ірина Луць.

Юлія Матту:

– Можливо все, якщо ти знаєш, для чого саме витрачаєш свій час, сили і інколи власні кошти. Своєю ідеєю створення бібліотеки поділилась Ірина Луць в листопаді 2019 року, а вже кілька місяців потому ми почали її втілювати в життя. Перше, що потрібно було бібліотеці, – це власний книжковий фонд. Я письменниця, і серед моїх друзів в соціальних мережах багато письменників, видавців та інших творчих людей. То ж я почала викладати пости на своїх сторінках, пропонуючи підтримати ідею. З того часу письменники, видавництва і навіть великі бібліотеки пересилають книжки, які потім ми направляємо в Мілан. Багато людей долучились до процесу створення бібліотеки, розуміючи її важливість для громади в Мілані. То ж кожен з них зробив і продовжує робити свій вклад в поширення української культури в Європі.

Ірина Луць:

– Отримані книжки потребували впорядкування. Ми дуже вдячні бібліотекарям київських бібліотек, які долучились до процесу і провели нам онлайн-конференції з впорядкування бібліотечних фондів. Члени Асоціації розподілили між собою обов’язки по роботі з фондом, розробляючи нові напрямки просування книгозбірні в соцмережах і в роботі з читачами. Ми дякуємо кожному письменнику, який подарував нам свою книжку, і намагаємось з кожним записати відео-знайомство, викладаючи на сторінки нашої бібліотеки. Наразі стоїть питання приміщення і ми прикладаємо чимало зусиль, щоб вирішити його якнайшвидше. Ми подаємо заявки на гранти і шукаємо будь-які нові шляхи, щоб подарувати книжкам свій власний дім. А поки що бажаючі взяти книжку, можуть звертатись до нас на сторінках в соціальних мережах. Ми відкриті до співпраці з іншими книгозбірнями і нашими читачами.