ЗУСТРІЧ ДУХОВНИХ ПРОВІДНИКІВ У КАСІ «САМОПОМІЧ»

0
431

У приміщенні Українсько-Американської  федеральної кредитової спілки «Самопоміч» у Чикаго відбулася традиційна різдвяна зустріч правління каси з українським духовенством околиці Чикаго. Провідники українських церковних громад – православних, католицьких і протестантських – зібралися в касі, щоб у дружній, товариській атмосфері поділитися радощами й клопотами праці на громадській ниві.
Президент ради директорів каси «Самопоміч» Михайло Р. Кос привітав гостей і пояснив, що зустріч зорганізовано для того, аби «подякувати вам за вашу чудову роботу», згадуючи, що наші церкви об’єднують громаду, а другий важливий вплив на громаду – це наша кредитівка.
Трапезу поблагословив єпископ Ричард Семенак, єпарх єпархії св.о. Миколая УГКЦ. Присутні разом відспівали «Отче наш».
Опісля до мікрофону приступив президент і виконавчий директор установи Богдан Ватраль. Вітаючи присутніх, він розказав про відвідини Українського народного дому в Джерсі-Ситі, де вкладом громадських людських старань помножено фінансовий дар кредитівки, щоб зберегти центр для майбутніх поколінь. У Джерсі-Ситі є філія «Самопомочі». У Виппані, Нью-Джерсі нещодавно відкрито Культурний осередок, в якому розмістились різні організації – молодіжні, спортові, жіночі, Школа українознавства, нова філія каси «Самопоміч».
Отець Віктор Полярний з української православної катедри св. Андрія Первозваного у Блумінґдейлі, Ілл. прочитав листа-подяку від Патріарха Київського та всієї Руси-України Філарета, в котрому Предстоятель УПЦ КП  вітає касу з 60-літтям: “…ми вдячні вам за ту підтримку, яку УФКС «Самопоміч» незмінно надає різним проявам українського життя в Америці. Особливо хочу подякувати за допомогу громаді св. апостола Андрія Первозваного УПЦ КП, де розташована одна з ваших філій”.
Отець Микола Федюк, настоятель української православної церкви св. Юрія Переможця у Вілінґу, Ілл., поздоровив провід каси з 60-літтям і згадав, що “ми вдячні українським піонерам, які заснували цей домашній оберіг – кредитівку, вічна їм пам’ять».
До мікрофону  приступив пастор Григорій Матвіїв з української християнської церкви п’ятидесятників у Бенсенвил, Ілл., який завершив свій привіт побажанням щасливих Різдвяних свят і благословенного нового року.
Генеральний Консул України в Чикаго Костянтин  Кудрик подякував священнослужителям за їх працю та звернувся до них, щоб вони тісніше співпрацювали і заохочували своїх парафіян ставати членами і вносити свої кошти до єдиної української кредитової організації міста Чикаго – кредитівки «Самопоміч».
Відтак відбулася  вечеря, а опісля наші духовні провідники поділилися своїми враженнями та побажали парафіянам, членам кредитівки, усій громаді веселих свят.
Митрофорний протоієрей Панкратій, настоятель українського православного собору св. кн. Володимира в Чикаго, сказав: «Самопоміч» є центром, культурним об’єднуючим центром, і треба підгримувати касу, щоб розвивалася, щоб це був живий організм».
Пастор  української баптистської церкви Олександр Калінін розказав, що коли він тільки приїхав в Чикаго, його привели до каси, а тепер «нових людей також посилаю сюди, де можемо порозумітися українською мовою…»
Отець Олег Кривокульський, настоятель українського католицького собору св. Володимира і Ольги, сказав, що у «Самопомочі» всі тут є разом, одна родина».
Отець Богдан Налисник, настоятель української католицької катедри св. о. Микола, згадав, що зібрані на зустрічі священнослужителі різних церков мають “щось спільного – спільну кредитівку, яка щедро підтримує і нашу церкву, і нашу школу св. Миколая. Коли б ми не просили, кредитівка завжди нам допомагає»..
Отець Микола Бурядник з парафії св. Йосифа Обручника, де міститься найбільша філія кредитівки, поздоровив «Самопоміч», зауваживши, що це єдина організація, яка приділяє увагу священнослужителям таким гостинним жестом. Отець Бурдядник далі сказав: «Нашій парафії важлива співпраця, ми (з касою) під одним дахом, хто йде до «Самопомочі», йде одночасно й до парафії…»
Відео Різдвяної зустрічі у «Самопомочі» та інтерв’ю з духовними провідниками нашої громади можна переглянути, зайшовши на веб-сторінку кредитівки: Selfreliance.com
Прес-служба Кредитівки «Самопоміч»