Просвітяни святкують 30-ту Річницю Незалежності України

0
47
Літературний Музей.Письменники перед входом(перший зправа в першому ряді) голова обл.»Просвіти» В.Міхалевський; (перша зправа в другому ряді) дитяча письменниця Ніна Гаврилюк (в капелюсі)

22-ого вересня, 2021

Радісна дата 24-ого серпня цього року була відзначена в особливий спосіб просвітянами України. Вони особливо звернули увагу на важливість укріплення української мови, як державної, та на видання українських книжок.

У м.Хмельницькому 24-ого серпня в Літературному Музеї відбулася виставка книжок сучасних місцевих письменників, які виступали перед людьми із своїми книжками і творами. Між учасниками була Ніна Гаврилюк, заступник голови обласної «Просвіти», яка презентувала свою книжку для дітей «Зустріч із лісом». ЇЇ книжки для дітей є завжди чудово ілюстровані.

Рівненська «Просвіта» на відзначення 30-ої річниці відновлення Української Незалежності видала «Календар патріота» на 2022 рік, де кожний день року нагадує про важливі дати в розвитку української держави. В календарі гарні ілюстрації про важливі постаті і події у різних ділянках.

На протязі останніх двох років Рівненська «Просвіта» при фінан-совій помочі Товариства Української Мови ім. Шевченка (ТУМ) видала збірку листівок дереворитів графіка Ніла Хасевича (1905-1952) та книжки : «Спадкоємці» Миколи Жулинського; «Солоний Шлях» Миколи Тимчана; «Цей світ-вертеп»до 70-річчя поета,перекладача,дисидента Грицька Чубая; «Земляків прекрасні імена» Євгена Шморгуна; «Проріст», літературний альманах; та «Із Глибин Просвітянського Серця», денники Рівненської «Просвіти» пера Євгенії Гладунової-Борейко, довголітнього старшого референта Рівненської «Просвіти». Ці денники п. Євгенії дуже цікаво описують події і розвиток праці «Просвіти» та її провідників.

Просвітяни в усіх областях України невтомно працюють для добра і розвитку своєї держави—України. При співпраці з державними урядовцями можна багато зробити корисного на розбудову могутньої, демократичної держави.

Товариство Української Мови ім. Шевченка (ТУМ) буде і надальше допомагати «Просвіті» у видавничій діяльності.

проф.Віра Боднарук,
голова ТУМ-Чикаго,США

4—Рівне,