Надія Карпова. Коли вона співає, навіть море слухає

0
327

Її енергії вистачить на те, щоб забезпечити світлом невеличке місто, а коли вона співає, навіть море стихає, щоб послухати.

Українка, яка полонила півсвіту своїм неймовірним сопрано, наразі мешкає в Італії. Невгамовна і енергійна, вона постійно поринає в роботу, виринаючи на сценах найвідоміших світових опер.

Колоритне та самобутнє сопрано з металічним тембром вона шліфувала довгі роки, навчаюсь спочатку в Полтавському музичному колежі ім. М. В. Лисенка, потім у Національній музичній академії ім. П. І. Чайковського. Грати на фортепіано почала з п’яти років, тоді й вирішила присвятити своє життя служінню музичному  мистецтву. Озираючись в минуле, Надія може з впевненістю сказати, що вибір був зроблений правильно. Саме музика відкрила їй світ та відчинила двері в Європу.

Своє перше турне оперними театрами Надія здійснила до Франції ще будучи студенткою консерваторії. А згодом, отримавши дипломи, мігрувала до Італії, бо шалене кохання до італійської опери не в змозі було втримати її в Полтавському Національному музично-драматичному театрі ім. М. В. Гоголя, де вона служила актрисою та солісткою симфонічного оркестру протягом шести років.

Щемним було розлучення із рідними землями та людьми України, але ж,  не пізнаючи нового, не взнаєш сам себе! В Європі почалася нова кар’єра, підкорення нових вершин, здобуття нових знань. Не обійшлося й без італійського кохання, чоловіка, за якого Надія вийшла заміж і вже остаточно вирішила залишитись в Європі.

Безліч міжнародних конкурсів та фестивалів, в яких Надія отримує тріумфальні перемоги, здобуває диплом викладача оперного модерного співу (Італія, Верона), будує кар’єру оперної співачки з низки своїх улюблених оперних героїнь: Джульєтта, Мімі, Лауретта, Мюзетта, Маргарита, Олена, Наталка-Полтавка, Донна Анна….та ін.

Надія Карпова з гордістю і трепетом в душі демонструє український талант Європі та мріє про інші континенти. Наразі вона є викладачкою оперного співу та гри на фортепіано в музичній школі та консерваторії, є членкинею оперних співаків Італії асоціації Innesti di Cultura, є лауреатом та Гранд-переможницею багатьох міжнародних конкурсів оперних співаків, володарка  золотої медалі за краще виконання духовної програми в Сербії та Хорватії, також є членкинею асоціації Ucraina Piu (Milano).

«Найкраще, що могло статися зі мною в житті – це її Величність Музика» – каже сама пані Надія. Серце, віддане мистецтву, та душа, яка завжди співає в поєднанні з жіночою українською красою, – то перфекціонізм по-українськи!

Юлія СЕМИРЯД