Українська школа працює в Ніці

0
328

Важливим питанням культурного розвитку українських мігрантів за кордоном є збереження культурної цілісності і підтримка українських традицій серед дітей і молоді. Адже діти, асимілюючись в суспільство нової країни, переймають нову культуру дуже швидко. Тому, щоб не згубити національну ідентичність громади, українці за кордоном створюють школи вихідного дня, залучаючи всіх бажаючих до вивчення і збереження культурної спадщини.

Суботня школа, організована українською громадою в Ніці під керівництвом Ірини Подиряко, вже з вересня радо приймає вихованців. Щосуботи з 10.00 до 13.00 маленьких українців навчають мові і творчості. Школа існує  четвертий рік, але набирає оберти і має великі плани щодо подальшого розвитку.

Учні школи – діти від трьох з половиною років до дванадцяти. Всі учні поділені на три вікові категорії. Окрім регулярних занять, школа влаштовує відкриті уроки і святкові заходи, залучаючи всіх бажаючих до своїх стін.

Дуже важливе бажання батьків у підтримці дітей в питанні навчання. Створення українських шкіл діаспорами по всьому світу свідчить про усвідомлення громадами важливості збереження культурного середовища. Це допоможе учням в майбутньому не лише бути освіченим в культурних питаннях своєї нації, а й при бажанні повернутись в Україну, бути в змозі говорити рідною мовою і відчувати себе своїми серед своїх.

Юлія СЕМИРЯД