ПРОСЛАВЛЯЛИ НАРОДЖЕННЯ СПАСИТЕЛЯ

0
469

У неділю, 15 січня, парафіяни катедри святого Миколая зібрались в аудиторії однойменної школи, щоб разом спожити Просфору та відсвяткувати Різдво Ісуса Христа. (Просфора (проскурка) в перекладі з грецької означає приношення. Це богослужбовий літургійний хліб, котрий використовують під час Божественної Літургії для Євхаристії, та для поминання під час проскомидії живих та померлих.)
Щороку в цей час парафіяни катедри святого Миколая зустрічаються за різдвяним обідом та прославляють новонароджене Дитятко. Різдво вносить благодать у кожну християнську родину. Це свято любові і милосердя, свято для великих і малих, бо кожен отримує від Немовлятка Ісусика особливі подарунки як для душі, так і для тіла.
За головним столом були присутні преосвященний владика Ричард Семінак – єпарх Чиказький УГКЦ, отець ректор катедри святого Миколая Богдан Налисник, отець віце-ректор Володимир Гудзан та гість отець-крилошанин Олег Кривокульський, парох парафії св. Володимира і Ольги.
Владика Ричард поблагословив усіх присутніх та святковий обід, який був смачно приготований членами парафіяльної організації «Християнська єдність» під керівництвом Люби Мартинюк.
Святкову програму розпочала ведуча Оксана Чуйко, запросивши до привітань хор школи ім.св.о. Миколая під керівництвом Ірини Дичій. Хористи гарно колядували, віншували та представляли сценки з Різдвяного вертепу.
Святкові виступи продовжили учні Школи мистецтв при парафії святого Миколая (директор Андрій Чуйко). З різдвяними привітаннями виступив Михайло Кос, президент ради директорів Українсько-Американської федеральної кредитної спілки «Самопоміч», склавши на цілоденну школу ім.св.о.Миколая щедрий дар у сумі 20 000 доларів та 1 000 доларів – на парафію св.Миколая.
Також з вітаннями виступила голова Фундації «Самопоміч»  Ореста Фединяк. До привітань долучився Василь Пик, який від імені організації «Християнська єдність» пожертвував 3 000  доларів на парафію та 500 доларів – на придбання священичих риз. Отець-ректор Богдан Налисник зробив приємний несподіваний дарунок від парафії для багаторічної парафіянки Катерини Мицак, яка протягом десятків років щодня безкоштовно дбає про чистоту та красу Божого храму. Це був вишитий образ Гошівської Матері Божої, виконаний  нині покійним отцем Дмитром Блажейовським.
На закінчення свята прийшли колядники, які гарно заколядували та завіншували, побажавши усім гостям благословенних Різдвяних свят та щасливого Нового Божого року.
Отець Богдан Налисник подякував присутнім за щедрі офіри та участь у житті парафії. Відтак спільною молитвою була закінчена парафіяльна Просфора.
До речі, 29 січня 2012 року о 1год. 30 хв. пополудні у катедрі св.о.Миколая відбудеться щорічний концерт колядок «Колядуймо разом» за участю хорів християнських церков. Ласкаво запрошуємо усіх прийти та разом прославити новонароджене Дитятко Ісуса Христа та докластися до збору коштів для дітей-сиріт в Україні.
Наталія ПОДОЛЬЧАК,
Чикаго