Фестиваль української пісні у Брюгге

0
110

У бельгійському Брюгге відбувся Фестиваль української пісні. В Брюгге – вперше, а за рахунком – вшосте. Шостий раз поспіль збирається українська громада Бельгії, а також представники інших національностей пострадянських республік та українців інших європейських держав на наше свято.

Дуже приємно було отримати допомогу від Світлани Лебіги з пошуком зали. Концерт відбувся в прекрасній театральній залі Biekorf, з гарною акустикою, великою сценою і чудовими технічними працівниками. Зазвичай учасників було дуже багато, але цього року, чи то під впливом корони, чи то під впливом зміни місця проведення ( завжди це свято проводили в Антверпені) їх кількість істотно зменшилась. І тому дуже приємно було бачити знову на нашій сцені дітей з Ridnashkola Genk . Виступ діток завжди піднімає настрій і дає надію, що проблеми пропадуть самі по собі, а в майбутньому на нас чекає все тільки хороше.

“Ой, летіли дикі гуси” – хто був присутній на фестивалі, той розуміє про що я. Бездонний голос Лариси Бориславської зачарував всіх і одразу.

Велике насолоду всі отримали від виступу мистецтвознавця Інни Лісняк з Києва. Привітання , яке передала нам Інна від очільниці ІМФЕ ім. М.Т. Рильського, доктора історичних наук, академіка НАН України, дослідника-етнолога Ганни Скрипник в багатьох викликало сльози туги за рідною Україною, а майстерне виконання пісень в супроводі бандури було дуже професійним.

Хаїм Розенбаум, Гуцулка Ксеня , Олена Цимбалюк… Вони виконували сольні номери, а потім об’єднувались в дует, в тріо і співали, співали…  І у них це так природно виходило, що складалось враження, що вони природньо мають стояти на сцені разом.

Окреме дякую представниці білоруської громади, яка прекрасно виконала дві пісні з репертуару Вакарчука.

А Світлана Мусіна піснею “Ой, у вишневому садку” об’єднала нас всіх в одну велику родину. Вона запропонувала заспівати всім разом і ми співали. А ще Світлана дуже гарно сказала, що у нас не тільки фестиваль пісні, у нас ще і фестиваль української мови. Дуже цікаве спостереження. Ми ніхто цього не подумали, а вона, як українка з Донецька, це відчула серцем.

А ще мені дуже хотілось на фестивалі згадати про українського композитора Богдана Весоловського. Нам не вдалося запросити на фестиваль виконавців його пісень, а от бельгійців, які затанцювали танго під його музику, вдалося.

Ще одна мрія збулася. Завжди хотілось на сцені бачити танцюристів. А допомогла мені їх розшукати і запросити Марину Кулагу . Щиро вдячна за таку співпрацю!

Андрій Коваленко і Хаїм Розенбаум представили невеличкий уривок з п’єси “Наталка Полтавка”.. Наша дорога незмінна ведуча Ганна Теренкова зробила фестиваль веселим і приємним.

Свято відгриміло, викликавши в наших душах багато різних емоцій. Всі щасливі і задоволені роз’їхалися по домівках. В надії на зустріч через рік! До нових зустрічей!