Тиждень українського мистецтва в Брюгге

0
62

Його організувала Сітлана Лебіга і  був він настільки насичений і наповнений бурхливими подіями, що його можна було розтягнути на цілий місяць , а то і довше.

Сітлана Лебіга це дійство організовує вже втретє, причому організація триває протягом великого відрізку часу і при  залученні всіх домочадців. Чоловік Світлани, Гійом Ван Беккеворт, веде всі переговори і листування з чиновниками, залагоджує всі гострі кути в неминучій бюрократичній волокніті, а син Ярослав є технічним розумом всього процесу.

В основу лягає виставка картин українських художників, що живуть як в Україні, так і за її межами. Вони передають і пересилають картини з різних куточків світу, а дбайлива організаторка їх збирає всі докупи, часом очікуючи перевізників цілу ніч, і потім перевозить до виставкової зали , яка знаходиться в самому серці Брюгге, в Belfort, Дзвіниця Брюгге. І це місце вона вибирає не випадково, а з розумінням того, що саме в центрі міста така виставка викличе найбільший інтерес в туристів.

І цього року всі очікування були перевершені. Сотні гостей кожного дня проявили неабияку цікавість, адже тут були не тільки картини семидесяти художників, частина з яких особисто були присутні, а решту полотен представляли власники галерей (Корсаки з України та галеристка з Праги Юлія Шумейко), а також скульптури, приватна колекція національного костюму сестер Галабурд. В гості з концертом заїжджав наш знаменитий кобзар Юрій Фединський. А під час презентації всіх присутніх чарували своїм чудовим співом Хаїм Розенбаум та Ксенія Голубінка.

“Тонка червона лінія”-це проект, творцями якого є художники, чия доля міцно пов’язана з війною на Донбасі. Пишу останню фразу і вкотре по спині біжать мурахи від розуміння слова війна. А ці люди вистояли, вижили, причому втратили дуже багато внаслідок ситуації, що склалась.

Не кожен з нас може взяти відповідальність за проведення такого грандіозного дійства та ще самому ініціювати його. Це колосальний труд, який здатна виконала Світлана. Цей труд включає в себе недоспані ночі, але й море задоволення і адреналіну, коли все вдалося. А вдалося дуже добре.

До нових зустрічей, українське Брюгге!

Підготувала Людмила ДИМНИЧ,
Бельгія