Світоч історіографії України

0
22

В Українському православному катедральному соборі св. Володимира в Пармі (Огайо, США) відбулася зустріч з доктором історичних наук, професором Володимиром Сергійчуком.

Професор поділився цікавими фактами про Геноцид, створений штучним голодомором в Україні 1932-1933 роках. Завдяки любові до України, до свого народу й нації, пан Володимир робить величезну дослідницьку працю, аби наступні покоління й увесь світ мали уяву того страшного горя і могли оцінити масштаби злочину московського уряду, який і до цього дня не змінив своєї загарбницької політики і продовжує ганебні свої дії.

Нагадаємо, Володимир Сергійчук – доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії світового українства Київського національного університету імені Тараса Шевченка, керівник освітньо-професійної програми з поглибленим вивченням іноземних мов для підготовки бакалаврів “Світове українство в цивілізаційному поступі”.
У 2000- 2007 роках – директор Центру українознавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка, в 2010–2012 – голова Міжнародної громадської організації Платформа “Діалог Євразії”, нині – голова правління Міжнародного культурного центру “Сяйво” в Києві. Академік Академії наук вищої школи України.
Народився 13 березня 1950 року в селі Прибережному на Житомирщині. Закінчив факультет журналістики Київського державного університету імені Т. Г. Шевченка та економічний факультет Української сільськогосподарської академії.
Кандидатську дисертацію на тему “Народна армія на Україні в роки визвольної війни. 1648-1654 (організація, озброєння, забезпечення)” захистив у 1982 році, докторську – “Українське козацьке військо в другій половині XVІ–середині XVІІ ст.” – в 1992. Досліджує проблеми історії України, зокрема, українського козацтва, розселення українців у світі, національних меншин в Україні, діяльності ОУН-УПА, внеску українців у розвиток світової науки і культури.
Автор численних публікацій у періодиці, монографій.

 Алекс ФЕДОРЧУК
Парма (Огайо), США