Назавжди у наших серцях

0
102

З глибоким сумом діти, родичі, друзі, українська спільнота в діаспорі та в Україні сприйняли звістку про відхід до країни предків полум’яної українки Марти Ковач-Бігун. Народилася пані Марта 22 квітня 1932 року у Журавно Стрийського повіту чарівної весняної днини, коли природа воскресала і відроджувалась квітами, буйною зелення і теплом. Той магічний час дитинства і юності (18 років) Вітчизна наснажувала свою прекрасну доньку любов’ю, вірою та душевними скарбами, притаманними лише українському етносу. Бо судилася пані Марті далека мандрівка на Чужину.

1950 -го року приїхала до Клівленда (США) де доля перегорнула нові сторінки її буття. Через чотири роки поєднала п. Марта свою долю із чоловіком Богданом Ковчем, з яким вони прожили прекрасне, сповнене високого сенсу життя. Народили і виховали чотирьох прекрасних дітей – Романа, Тараса, Петра і Даринку. Ті, на втіху батьків та громади, виросли українцями по крові і по духу. Та й, власне, це закономірно – діти стали їх продовженням, і на чужині стали перш за все Українцями. З чоловіком Богданом були пластунами – організовували і підтримували Пласт. Співали в українському хорі. Працювали в українській школі. Підтримували всі національні організації у Великому Клівленді, зокрема, Український Музей- архів.

Допомагали чим могли своїм землякам. І це далеко не повний перелік їх діяльності. Та любов до рідного краю, як дорогоцінна спадщина, передалася дітям і онукам, які не тільки знають материнську мову, а й відроджують і популяризують українську пісню, звичаї, традиції. Зокрема, співають старовинні стрілецькі пісні, колядки тощо.

Я надто пізно познайомилась з п. Мартою, яка була берегинею потужного (елітного) українського роду, багато знала і щедро ділилася своїми знаннями.

Нехай ласкавий Бог щедро відчинить перед шляхетною українкою райські ворота.

Висловлюємо глибокі співчуття родині покійної – сину Роману з дружиною, внукам -Алісі, Андріяну; сину Тарасу, внукові Лукашу; сину Петру з дружиною, внукам Соломії і Дем‘яну; доньці Дарії з чоловіком, внукам Роману та Андрію; братам Ярославу і Андрію Бігун і їхнім родинам; сестрі Христині Бігун-Грот та родині; родичам з Стрия; друзям і приятелям покійної, зокрема, духовному пастирю отцеві Ігорю Касяну, Ларисі Музичко, Роману Боднаруку, Марку Боднаруку і всім рідним душам на обширі світової української діаспори.

Нехай же шляхетна душа незабутньої Марти Ковач-Бігун покоїться з миром.

З глибоким сумом – Галина Кавка-Шудан