Українці Мюнхена об’єдналися для підтримки України у війні з Росією

0
121

З початком війни Росії проти України парафія УГКЦ в Мюнхені з благословення екзарха для українців-греко-католиків у Німеччині владики Богдана Дзюраха відчинила двері своєї «Домівки» для збору медикаментів, продуктів харчування та необхідного одягу громадянам України. Інформацію оголошували по радіо, телебаченні та в соцмережах. Про це повідомляють громадські активісти української діаспори в Мюнхені, повідомляє  Департамент інформації УГКЦ

За їхніми словами, з першого дня війни сотні приватних автомобілів містян щодня привозять потрібні речі для України. Орієнтовно 50-100 осіб залучені до сортування, пакування і завантаження потрібних речей. Допомогу приносять також німці, які ніяк не пов’язані з Україною. Нашвидкуруч налагодилися логістичні процеси та інформаційна підтримка.

«Свідомі українці в Німеччині та їхні німецькі друзі, керівники фірм, у яких працюють українці, безкоштовно надають транспорт для підвезення всього зібраного до польського кордону. Із польських складів працівники Міністерства надзвичайних ситуацій перевозять через кордон у найбільш гарячі населені пункти в Україні», – розповідають представники діаспори.

«Станом на 1 березня з-під «Домівки» було відправлено до польського кордону шість 40-тонних вантажівок і близько 10 вантажних бусів», – повідомляють у діаспорі.

Представники української діаспори висловлюють щиру подяку всім німцям, полякам, румунам, хорватам, білорусам за підтримку.