Міла Куніс та Ештон Кутчер пожертвують $3 млн на гуманітарну підтримку Україні. А Леонардо ді Капріо – $10 млн

0
104

Американська актриса українського походження Міла Куніс та її чоловік і актор Ештон Кутчер вирішили підтримати Україну через напад Росії та пожертвувати три мільйони доларів на гуманітарну підтримку нашій країні.

Як передає Укрінформ, про це вони повідомили у відеозверненні, опублікованому в Інстаграмі Кутчера.

«У той час, як ми є свідками мужності українців, ми також є свідками неймовірного тягаря тих, хто вибрав безпеку. Через GoFundMe цей збір коштів безпосередньо вплине на становище біженців та надання гуманітарної допомоги. Кошти принесуть користь Flexport.org та Airbnb.org, двом організаціям, які активно працюють на місцях і надають негайну допомогу тим, хто її найбільше потребує. Flexport.org організовує доставку гуманітарної допомоги до місць розташування біженців у Польщі, Румунії, Угорщині, Словаччині та Молдові. Airbnb.org надає безкоштовне короткострокове житло біженцям, які біжать з України. Бути з Україною означає підтримувати українців», — йдеться у пості.

Актори планують зібрати 30 мільйонів доларів, з яких самі пожертвують до 3 млн.

Міла Куніс заявила, що сьогодні вона «як ніколи, пишається тим, що є українкою». Акторка народилася у 1983 році в Чернівцях. У 1991 році її родина емігрувала з України й оселилася у Лос-Анджелесі.

А тим часом Леонардо ді Капріо пожертвував на потреби Збройних сил України 10 мільйонів доларів – це наразі найбільша сума серед озвучених благодійниками. Про це повідомляє GSA News.

«Голлівудська суперзірка, який прославився своєю роллю в популярному фільмі «Титанік», Леонардо Ді Капріо, перерахував українському уряду 10 мільйонів доларів, оскільки триває війна між Росією та Україною. Імовірно, величезні пожертви призначені для підтримки військових зусиль, а також гуманітарних зусиль всередині країни», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, Ді Капріо, який має українське коріння через свою бабусю по материнській лінії, рішуче засудив російське вторгнення в Україну, приєднавшись до величезної кількості інших знаменитостей по всьому світу. Деякі знаменитості українського походження навіть прилетіли додому з інших країн, щоб воювати за Батьківщину через кілька днів після початку війни.

Президент України Володимир Зеленський відкрито звернувся до світу з проханням як військової, так і фінансової підтримки, оскільки вторгнення Росії в Україну завдає великої шкоди країні. Для людей по всьому світу, які бажають зробити пожертвування, відкрито рахунок в українському банку.

Як повідомляло «УС», Національний банк ухвалив рішення відкрити спеціальний рахунок для збору коштів на підтримку Збройних сил України – UA843000010000000047330992708.

Королева Великої Британії Єлизавета II зробила пожертву Комітету з надзвичайних ситуацій Британії (DEC) на заклик допомогти українцям, які втікають від російського вторгнення.

Українська тенісистка Даяна Ястремська після фіналу турніру WTA у Франції заявила, що пожертвує свої призові Україні.

Криптофонд України за тиждень зібрав 50 млн доларів у криптовалюті для підтримки України.

В Естонії через великі організації зібрано 5,9 млн євро пожертв на підтримку України.

Клієнти платіжної системи PayPal пожертвували кілька мільйонів доларів міжнародним благодійним організаціям, які надають гумдопомогу в Україні.

Світовий конґрес українців подякував прем’єру канадської провінції Альберта Джейсону Кенні, який пообіцяв гуманітарну допомогу Україні на суму понад 10 млн дол., з них 5 млн – на ініціативу СКУ «Єднаємось з Україною» / #UniteWithUkraine.

Посол України у США Оксана Маркарова розповіла про пожертву від анонімного американського донора на суму 1 млн доларів для української армії.